President sekkus elekrijaamade erastamisse

ÄP Online 21. august 2001, 00:00

Meri (pildil) ütles kohtumisel riigikogu fraktsioonide esindajatega, et erastamisega seotud poliitikud peavad ametist lahkuma, kui ei oska probleemi õieti lahendada. ?Probleemi väära lahendamise eest tuleb kanda poliitilist vastutust,? vahendas presidendi kantselei Meri sõnu.

President kirjutas avalduses: Teatavasti on seadusandja omaenda seaduste alusel vastu võtnud 16. detsembril 1998 otsuse, mis puudutab Eesti ja Balti elektrijaamade baasil asutatavat äriühingut. Minu veendumuse kohaselt on valitsus läinud Balti ja Eesti elektrijaamade erastamismenetluses vastuollu selle otsusega ja järelikult ka riigikogu legitiimse tahtega. Seepärast pean tungivalt vajalikuks, et seadusandja arutaks Narva ja Eesti elektrijaama aktsiate võõrandamisega seonduvat ning kujundaks oma seisukoha.

Pean põhiseadusevastaseks ja parlamentaarsete printsiipide vastaseks erastada Eesti kõige suurem strateegilise väärtusega tööstusharu salaja, ning põhjendada saladust lepingu tingimusega, et leping on salajane. Näen niisuguses veidras toimimises julgeolekuriske. Pean enesestmõistetavaks, et riigikogu kõigil liikmetel on võimalus (vajaduse korral kinnisel) istungil tutvuda lepingute kõigi üksikasjadega ja kutsuda istungile põlevkivienergeetika eksperte.

Presidendi avaldust kommenteeris ka USA saatkond: Eesti Vabariigi valitsus, läbi Eesti Energia, on võtnud endale NRG Energy suhtes kohustusi, mis on siduvad lepingud. Meie arusaam on, need lepingud on kooskõlas nii Eesti Vabariigi põhiseadusega kui teiste seadustega. Ameerika Ühendriikide valitsus loodab, et Eesti valitsus täidab endale võetud kohustusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing