Peep Sooman • 21. august 2001 kell 14:36

Hagi Shein: reklaami kadumine ETV-st on hetkel parim lahendus

Concordia Ülikooli meedia teaduskonna dekaan ja endine Eesti Televisiooni peadirektor Hagi Shein peab valitsuse otsust kaotada avalik-õiguslikust ringhäälingust reklaam praegustes oludes parimaks konsensuslikuks lahenduseks, kirjutab Postimees Online.

Samas kahtleb ta erakanalite suutlikkuses maksta kavandatavat tasu. Shein lisas, et reklaami eemaldamine avalik-õiguslikust ringhäälingust annab võimaluse edastada programmi, millel ei ole praegust kommertslikku survet. «Praegu on reklaamist saadava raha osa näiteks ETV eelarves üsna suur,» märkis Shein.

Shein pidas positiivseks ka seda, et ilmselt leevendab otsus tugevast konkurentsist tingitud ülipingeid Eesti telemeediamaastikul. «Neli üle-riigilist telejaama on Eesti jaoks ilmselgelt liiga palju,» märkis Shein.

Samas tekib tema sõnul otsuse rakendamisel mitmeid küsitavusi. «Tekib küsimus, kas ringhäälingu litsentsitasu katab senise laekuva reklaamiraha. Sellest võib tekkida riigieelarvele lisakoormus, kuna litsentsitasude ja reklaamist saadava raha vahe võib ulatuda kümnete miljonite kroonideni,» rääkis Shein.

Ta lisas, et küsimus võib tekkida ka selles, et kas kõik Eesti telejaamad on suutelised litsentsitasu maksma. «Ilmselt võib tekkida telemaastikul muutusi,» märkis Shein.

Shein ütles, et ta ei usu protsessi valutusse kulgemisse.

Hetkel kuum