Kommentaarid elektrihinna tõusu kohta

22. august 2001, 00:00

Realistina võin öelda, et elektrihinna langust kodutarbijale pole ette näha. Elekter on ühelt poolt kui kaup, mida inimesed tarbivad. Teisalt tuleb tagada, et seda kaupa oleks iga päev 24 tundi võtta. Tarbijad kasutavad elektrit seda asjaolu teadvustamata. Elektri olemasolu võetakse loomulikuna. Nagu õhku, mida hingame. Keegi ei mõtle, mis siis saab, kui ühel hetkel seda õhku ei ole.

Firma püüab hoida elektrihinna minimaalsel tasemel, et tõus oleks võimalikult sujuv. Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk (EPL 19.04.)

___________________________________________

Igasugune kommenteerimine oleks hetkel asjatu kära. Tõsi, esitasime juulis energiaturu inspektsioonile hindade tõstmiseks taotluse, kuid seda ei ole veel rahuldatud. Elektrienergia hind ei saa edaspidi olla enam sotsiaalse garantii lahendiks. Eesmärk on, et enam ei subsideeritaks kodutarbijat ärikliendi arvelt. Enne toetati kodutarbijaid nii 20 miljoni krooni ulatuses. Eesti Energia pressiesindaja Kaie Saar (EPL 18.08.)

___________________________________________

Raske öelda, millest hinnatõus on tingitud. Ehk on põhjuseks jaamade väljamüügihind, hinnatõus vähemalt kümme senti on kindel. Narva Elektrivõrkude peadirektor Ahti Puur (EPL 18.08.)

___________________________________________

Menetlus alles käib, kuid oktoobriks on meil otsus olemas. Taotletavaid tariife pole mõtet avaldada, kuna need muutuvad ilmselt väiksemaks läbirääkimiste käigus.

70protsendine hinnatõus on selge liialdus. Ilmselt mingi hinnatõus aset leiab, kuid räägime tunduvalt väiksematest numbritest. Energiaturu inspektsiooni peadirektor Märt Ots (EPL 18.08.)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing