Marvet: e-riik on müüt

22. august 2001, 08:14

Poliitikud on meedia tiivul andnud paari aasta jooksul hoogu Eesti kui e-riigi müüdile, mis on aga internetiasjatundjate hinnangul paraku suures osas sõnakõlks, kirjutab Postimees.

?Innovatsioon Eesti mõistes kipub tähendama mujal loodu kopeerimist, harva leiab IT-vallast rakendusuuringutel põhineva teadliku tootearenduse,? ütles endine peaministri nõunik Linnar Viik.

?Ei oska eriti midagi esile tuua,? võttis innovatsiooni Eesti internetikeskkonnas veelgi lakoonilisemalt kokku skandaalne Tõnu Samuel.

Ennast tehnokratiks nimetava Peeter Marveti hinnangul on aga Eestis olnud viimase paari aasta jooksul seoses internetiga määgimist rohkem kui villa. ?Kas keegi on näinud tänavu midagi arenemas?? muigas Marvet. ?Sisu on liiga vähe.?

Samueli hinnangul jäävad Eestis innovatiivsed internetikeskkonna edasiarendused pigem mitme aasta taha, mil ilmusid esimene internetipank ning -ajaleht. ?Praegu piirdub kõik pigem normaalse evolutsiooniga,? rääkis Samuel.

Viik ei kergita Eesti internetikeskkonnast esile ühtegi innovatiivset toodet, vaid mobiilside vallas on Regio ja EMT saanud tema hinnangul hakkama paari põneva tootega.

Eesti internetiriiki vedanud Viik on kriitiline e-riigi projektide suhtes. Ehkki riiklikud internetiteenused on tema kinnitusel lähendanud tavainimest internetile, näeb Viik mahajäämust erasektorist. ?Kahjuks pole ka mingit vastuvõetavat põhjendust, miks on riiklike teenuste arendamine muudest projektidest sedavõrd maha jäänud,? märkis Viik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing