Riigikantselei peadirektor lükkab riigikontrolli ettekirjutused ümber

22. august 2001, 16:23

Riigikantselei peadirektor Tiit Laja sõnul on vaatamata riigikontrolli auditi käigus selgunud puudustele asutuse majandusaruandes riigikontrolli hinnang riigikantselei raamatupidamisele aasta-aastalt siiski paranenud.

<pilt#TiitLaja.jpg#Riigikantselei peadirektor Tiit Laja#130#200#0>
?Tänaseks on Riigikantseleis aasta aega ametis olnud ka siseaudiitor, kelle tegevus on aidanud arvestust veelgi korrastada,? sõnas Laja.

Riigikontroll tuvastas, et riigikantselei pole kõikidelt oma majandustehingutelt tasunud tulu- ja sotsiaalmaksu, lisaks ka erisoodustusmaksu riigikantselei töötajate tasuta Keila-Joa suvilate kasutamise pealt.

?Riigikantselei töötajate puhul, kes kasutavad oma ametist tulenevalt suvilaid tasuta, ei olnud kehtivat arvestuskorda silmas pidades võimalik tagantjärele fikseerida, kui suures ulatuses kasutati suvilaid isiklikuks otstarbeks, kui suures esindusülesannete täitmiseks,? kommenteeris Laja.

Riigikontroll oli ka seisukohal, et Tatari tänava hoone rendilepingud pole majanduslikult otstarbekad. Laja sõnul maksavad kompleksi rentnikud ka ülalpidamiskulusid, mida kasutatakse hoonete halduskulude finantseerimisel.

Riigikontrolli auditi põhjal selgus ka, et riigikantselei on jätnud möödunud aasta majandusaruandes kajastamata detsembris asutuse krediitkaardiga tehtud kulutused ligi 61 000 krooni eest ning kandnud need selle aasta jaanuarikuu kuludesse.

Laja selgitustel on krediitkaartide kulud tekkepõhisuse printsiipi eirates jäetud kajastamata 2000.a. aruandes, kuna kajastamine on toimunud vastavalt tegelikule makseajale. ?Seda viga püüab Riigikantselei parandada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing