Tippsportlaste koolitajad võivad töörahata jääda

22. august 2001, 08:24

Otepääl Eesti Spordigümnaasiumis tulevasi tippsportlasi koolitanud õpetajad kardavad, et kooli ülevõtmine Audentese spordikooli poolt võib osale neist tähendada hüvitiseta töökoha kaotamist, kirjutab Postimees.

Eesti Spordigümnaasiumi Otepää filiaal, mille seinte vahelt on sirgunud Eesti suusataeva eredaimad tähed Andrus Veerpalu ja Jaak Mae, lõpetab augustis riigigümnaasiumina tegevuse ning uuest õppeaastast koolitab Otepääl tulevasi tippsportlasi juba Audentese erakool.

Osa kooliperest sai keset suvepuhkust kätte koondamisteated, osa mitte. Otepää suusakooli matemaatika-füüsika-õpetaja Silva Hinnobert rääkis, et sõltumata koondamisteate saamisest tuli ka neil, keda koondada ei kavatsetud, kandideerida Audentese korraldatud konkursil, et oma endisel ametikohal edasi tööd saada.

Konkursil otsis Audentes nii treenereid kui ka gümnaasiumi üldainete õpetajaid.

Hinnoberdil läks konkursikomisjoni ees edukalt, kuid kui ta läks endale ka kirjalikult otsust küsima, selgus, et mingit protokolli konkursikomisjon ei vormistanudki.

?Seejärel tuli meile teade, et haridusministeerium käsib meil kirjutada omal soovil töölt lahkumise avaldused, muidu me Audenteses tööd ei saa,? rääkis Hinnobert.

Kui mullu võttis Audentes riigilt üle Eesti Spordigümnaasiumi Tallinnas, said lahkumishüvitist kõik töötajad, sõltumata sellest, kas Audentes neid palkas või mitte.

Lisaks tekitab õpetajates ärevust asjaolu, et Audentes palkab kõik töötajad neljakuulise katseajaga ning katseaja mitteläbimise korral leiab töötaja end tänaval ilma mingi hüvitiseta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing