Enim puudusi riigikantseleis

ÄP Online 23. august 2001, 00:00

Riigikantselei pole kõikidelt oma majandustehingutelt tasunud tulu- ja sotsiaalmaksu, samuti rendib riigikantselei oma ruume ebasoodsalt välja, selgub riigikontrolli auditeerimistulemustest.

Lisaks kasutavad mõned riigikantselei töötajad Keila-Joa puhkekompleksis asuvaid suvilaid, kuid ei tasu selle eest kommunaalkulusid ega renti. Kompleksi haldamisega seotud kulud ületasid eelmisel aastal kasutusse andmisest saadavad tulud 1,6 mln krooni võrra.

Riigikontroll on seisukohal, et kui tööandja katab töötaja eluaseme kulud täielikult või osaliselt või annab eluruumid üürile turuhinnast madalama hinnaga, on see käsitletav erisoodustusena. Riigikantselei ei ole tasunud erisoodustusmakse ka esinduskulude sellelt osalt, mis tarbiti oma töötajate poolt. Riigikantselei esinduskulud moodustasid 2000. aastal 1 791 604 krooni

Ametist lahkuv riigikantselei peadirektor Tiit Laja ütles, et vaatamata selgunud puudustele on hinnang riigikantselei raamatupidamisele aasta-aastalt siiski paranenud.

?Riigikantselei töötajate puhul, kes kasutavad oma ametist tulenevalt suvilaid tasuta, ei olnud kehtivat arvestuskorda silmas pidades võimalik tagantjärele fikseerida, kui suures ulatuses kasutati suvilaid isiklikuks otstarbeks ja kui suures esindusülesannete täitmiseks,? kommenteeris Laja.

Riigikontroll oli ka seisukohal, et Tatari tänava hoone rendilepingud pole majanduslikult otstarbekad. Laja sõnul maksavad kompleksi rentnikud ka ülalpidamiskulusid, mida kasutatakse hoonete halduskulude finantseerimisel.

Riigikontrolli auditi põhjal selgus ka, et riigikantselei on jätnud möödunud aasta majandusaruandes kajastamata detsembris asutuse krediitkaardiga tehtud kulutused ligi 61 000 krooni eest ning kandnud need selle aasta jaanuari kuludesse.

Laja selgitustel on krediitkaartide kulud tekkepõhisuse printsiipi eirates jäetud kajastamata 2000. a aruandes, sest kajastamine on toimunud vastavalt tegelikule makseajale. ?Seda viga püüab riigikantselei parandada.?

Laja allkirjastas ka eile käskkirja, mille kohaselt võõrandatakse riigivõimu teostamiseks ja avalikuks otstarbeks mittevajalikud Keila-Joa hooned.

Käskkirjaga moodustati selleks ka komisjon, mida juhib rahandusministeeriumi endine asekantsler Enn Teimann. Komisjonile tehti ülesandeks esitada võõrandamise kava riigisekretärile 15. septembriks 2001.

Lisaks leidis riigikontroll puudusi ka siseministeeriumi ning Balti Kaitsekolled? tegevuses.

Siseministeerium ostis mullu ASilt AK Süsteemid riigihanketa võrguehitustööde teenust ligi 362 000 krooni eest ja Unicenter TN-lt võrguhalduse arendusprojekti peaaegu 485 000 krooni eest.

Balti Kaitsekolled?i majandustegevuse aruannetes ei kajastu kolme Balti riigi eraldatud vahendid kolled?i tegevuseks.

?Kolled?i majandustegevuse kajastamine eraldi aruannetes ei anna terviklikku ülevaadet õppeasutuse tegevusest, varadest ega ülalpidamiseks vajalikest kuludest,? seisab finantsauditi osakonna peakontrolöri Kaie Karnioli otsuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing