Ülo Toomsalu • 22 august 2001

Kolmikliit toob Laari ohvriks

Mitmed opositsiooni ja kolmikliidu poliitikud peavad Peeter Tulviste võiduka presidendiks kandideerimise hinnaks peaminister Mart Laari kohalt tagandamist, mida loetakse välja ka ametist lahkuva Lennart Meri viimase aja käitumisest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Isamaaliitlasest riigikogu liige Peeter Olesk nentis, et Tulviste kandidatuuri ülesseadmine riigikogus pole vähetõenäoline, kuid seda ei tehta enne, kui tema läbiminek garanteeritakse. ?Tulviste toetuseks juurdetulevate häälte hinnaks võib olla peaministri koht,? ütles Olesk. ?Kui läheb kauplemiseks, kas presidendikandidaat või peaminister Laar, siis mina eelistan peaministri kohta.?

Olesk lisas, et kui parlamendivoorudes läheks presidendi valimine läbi väga paljude tehingute hinnaga, siis tulemuseks on nõrk president.

Olesk ei välistanud ka Tunne Kelami kandidatuuri ülesseadmist valimiskogus. ?Kui tuleb olukord, kus valijamehed otsivad väljapääsu, siis ei saa välistada, et Kelam esitatakse,? märkis Olesk.

Peagi ametist lahkuva president Meri viimase aja käitumist, mis jättis taasiseseisvumispäeva pidulikust õhtusöögist ilma peaminister Mart Laari, tema osalemist Keskerakonna korraldatud konverentsil ning avaldust NRG tehingu peatamise kohta, ei pidanud Olesk ootamatuks.

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan kinnitas, et Meri käitumise põhjuseks võib olla rahulolematus valitsusega ja eesotsas Mart Laariga. ?Valitsus on ju saamatu ning viimaste sammudega teeb Meri võib olla teed lahti oma presidendikandidaadile Tulvistele,? märkis Reiljan.

Hetkel kuum