Lastetoetuste tõstmise võimalikkusest

23. august 2001, 00:00

Kui veel mõni aeg tagasi oli valitsus täis optimismi tõsta lastetoetusi, siis praeguse seisuga on sotsiaaltoetuste kasv olnud sedavõrd kiire, et on lastetoetusteks kavandatud raha nahka pistnud. Kui meil õnnestub leida mingeid variante, tahaks seda kangesti teha. peaminister Mart Laar (Eesti Päevaleht 21.08.)

___________________________________________

Nii sotsiaalteadlased kui ka koalitsioonierakondade esindajad eelistasid valdavalt eelnõu esimest varianti, mille kohaselt kehtestataks kõigile lastele ühesugune, 300kroonine kuutoetuse määr.

See, kust leitakse vajalikud summad, on täpselt samasugune poliitiline kokkulepe nagu kaitsekulutuste määr või ettevõtete tulumaksu kaotamine. Seega ootaksin mina siin nüüd rahandusministeeriumi aktiivsemat tegutsemist. rahvastikuminister Katrin Saks (Postimees 22.08.)

___________________________________________

Kui lapsed on põhimõtteline otsustus, tuleb ka selgelt öelda, kust see raha tuleb. Kas me jätame midagi tegemata või suurendame riigi tulusid, mis enamasti käib maksusüsteemi kaudu. Siis tuleb ka öelda, et makse tõsteti seepärast, et maksta rohkem lastele. See on aus käik. riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Toomas Vilosius (Eesti Päevaleht 22.08.)

___________________________________________

Kui me räägime perepoliitikast, siis ei saa me kanaliseerida seda ainult lastetoetustele.

Teiseks on erinevaid makse alandatud ? suurim alandamine puudutab üksikisiku tulumaksuvaba miinimumi ? , mille kaudu on inimeste kätte jäänud ligi miljard krooni. Järelikult oleme inimeste materiaalse olukorra parandamiseks päris palju teinud. Ja kõike head korraga lihtsalt ei saa. rahandusminister Siim Kallas (Postimees 22.08.)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing