Office XP ütleb Cut asemel lõika

Kaido Einama 23. august 2001, 00:00

Eestis, Lätis ja Leedus üheaegselt toimunud esitlusel räägiti tekstiredaktori Word lokaliseerimisest kohalikku keelde, eestlastel jätkub emakeele rõõmu ka Outlooki kasutades. Kuigi maakeelsed variandid olid Microsoftil plaanis aastaid hiljem, kiitsid Microsofti esindajad siinset piraatlusvastast võitlust ja pakkusid sügisese hinnatõusu ajal kiiresti välja eesti, läti- ja leedukeelsed tarkvarad.

Microsofti uus toode on eriti meeltmööda algajale või tavakasutajale. Enam ei pea arvutit õppides või teistega kogemusi vahetades rääkima veidrat eesti-inglise segakeelt.

Microsofti esindaja Mart Tambaur demonstreeris Office XP esitlusel, kuidas eestikeelne kasutaja leiab Help?i asemel Spikkeri-nimelisest menüüst eestikeelse abi, kopeerib menüüst Cut asemel Lõika vajutades ja vabastab teksti uude dokumenti Paste asemel Kleebi valides.

Office?i programmi seadeid muudetakse Options?i menüü asemel Suvandite alt. Kirja saadetakse, täites väljad Adressaat, Koopia ja Teema, mis vanasti olid To, CC ja Subject. Wordi ja Outlooki on eesti keelde tõlkinud tõlkebüroo Tilde, millel on esindused kõigis Baltimaades.

Lisaks lokaliseeritusele pakub Office XP senisest suuremat tiimitööle valmidust. Grupitööd saab juhtida veebipõhiselt üle interneti ja parem on ka dokumentide taastamine. Meeskonnatööks on olemas valmislahendus SharePoint TeamServices, mis pakub rühmaprojektide teostamiseks valmis veebilehekülge.

Office XP eestindatud versioon on üks esimesi, mille piraatversioone ei ilmunud mustale turule enne pärisversioonide müügiletulekut. Üks selle põhjuseid on ka uus tooteaktiviseerimise tehnoloogia. See tähendab, et kasutaja peab toote aktiveerima, registreerides selle Microsofti tehnilise toe infonumbril 6504999. Registreerimata toodet saab kasutada 50 korda, siis see lukustub.

Office XP on saadaval Eestis kolmes erinevas versioonis ? Professional ärikasutajale, Home kodukasutajale ja Developer tarkvara arendajale. Office XP Professional on odavam ja eestikeelne.

Uus omadus on Office?il ka kõnetuvastus. Saab dikteerida ingliskeelset teksti, sisestada andmeid ja liikuda menüüdes häälkäskude abil. Samuti oskab Office lugeda nüüd ka otse skannerist sisseloetud eestikeelset dokumenti.

Office XP ühendab ka Outlooki ja MSN Messengeri. Huvitav omadus on ka dokumendi läbivaatuseks saatmine. See tähendab, et mitme inimese poolt muudetud dokumendis on tekstimullikesed nende parandustega ja kasutaja saab valida, kelle parandusi näha ja kelle omi arvestada.

Täiendatud turvalisustööriistade hulka kuuluvad Office XPl digitaalallkirja tugi, salastatud dokumendid, makrode kui viiruste peamiste allikate täiuslikum juhtimine ja privaatsusseaded kasutajate ligipääsu reguleerimiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing