Agentuur garanteeris 80% Valga depoo nõudeid

23. august 2001, 08:13

Hoolimata enamiku erastamisagentuuri nõukogu liikmete vastuseisust võttis agentuur Eesti Raudtee erastaja Baltic Rail Services ees riigile kohustuse tasuda ligi 200 miljoni kroonini küündida võivaid võlanõudeid, kirjutab Postimees.

Baltic Rail Services (BRS) ja erastamisagentuur(EEA) jõudsid eile kokkuleppele Valga Külmutusvagunite Depoo (VKD) Eesti Raudtee vastaste nõuete osas. Kuigi EEA keeldus kokkuleppe sisu avalikustamast, võttis riik Postimehe andmetel kohustuse tasuda Eesti Raudtee vastastest nõuetest olenevalt nõude suurusest kuni 80 protsenti.

Valga Külmutusvagunite Depoo nõuete tagatised olid erastamisleppes sõnastatud äärmiselt ebatäpselt. Kui suured võivad VKD nõuded olla, pole üheselt selge. Näiteks küünib põhinõue kinnitamata andmetel 196 miljoni kroonini, mille realiseerumisel tuleks riigil tasuda kuni 157 miljonit krooni.

Eesti Raudtee aastaaruandes seisab, et VKD on esitanud kohtule Eesti Raudtee vastu 22,4 miljoni krooni suuruse hagi, mis on riigilõivu alandamiseks vähendatud 1000 kroonile.

Eesti Raudtee pressiesindaja sõnul on nende vastu esitatud ka nõudeid 13,8 miljoni ?veitsi frangi ehk 142 miljoni krooni ulatuses, mida juhatus peab sarnaselt Valga depoo nõudega alusetuks ning seda on aktsepteerinud ka audiitor. Eri aegadel on depoo nõudnud Eesti Raudteelt 70-300 miljonit krooni.

Eesti Raudtee pressiesindaja kinnitusel on vähetõenäoline, et ükski kohus tunnistaks nõuded raudtee vastu põhjendatuks. Siiani on VKD pankrotti kinnitanud kõik kolm kohtuinstantsi. ?Eesti Raudtee ei näe nendes nõuetes probleeme,? märkis pressiesindaja.

Probleem võib aga tekkida, kui BRS raudtee vastse omanikuna sooviks VKDga sõlmida kohtuväliseid kokkuleppeid. Kokkulepe erastamisagentuuriga annab EEA nõukogu liikmete hinnangul selleks BRSile võimaluse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing