Radmann bluffis õdede Norrasse tööle viimisega

23. august 2001, 08:16

Pool aastat Eesti ja Läti meditsiiniõdede täiendõpet korraldanud ärimehe Finn Radmanni projekt osutus õhumulliks, kuna ükski haigla pole Norrasse sõitnud õdedest huvitatud. Selle nädala veedavad õed koolituse korraldajate poolt mahajäetuna hotellitoas, kirjutab Postimees.

Eile hilisõhtul õnnestus Postimehel saada ühendust sel nädalal Norra haiglate tööga tutvuma sõitnud meditsiiniõdedega. Norra ärimehe Finn Radmanni sõnul sõideti tutvuma sealse töökorraldusega ning sõlmima lepinguid tulevaste töövõtjate-haiglatega.

Teisipäeval Norrasse jõudnud õdedele ootamatult sai aga enamik haiglaid projektist teada nädala eest, mõni haigla paar-kolm päeva tagasi.

?Samas pole vahet, sest tööle meid ikkagi ei võeta,? rääkis telefoniusutluses üks koolitusprogrammi läbinud õdesid. Selgus, et Norra seadusele tuginedes ei saa ükski haigla välismaiseid töötajaid värvata autoriseerimiseta: autoriseerimiskomisjoni eesmärgiks on tunnistada välismaalt pärit tööliste oskused ja teave sarnaseks kohalike tööliste omaga.

?Aga autoriseerimiskomisjon ei anna meile vastavat luba enne, kui meil on olemas tööleping,? rääkis õde. Nii istuvad meditsiiniõeks koolitatud kui surnud ringis ning ootavad oma saatust - komisjoni töö kestab kuni kuus kuud.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing