Wendre murdis end Saksamaa turule

23. august 2001, 08:55

Tekkide ja patjade suurtootja, Vändra firma Wendre on viimase poole aastaga suutnud oma toodangule avada suurima ja nõudlikema Euroopa turu Saksamaa, kirjutab Pärnu Postimees.

Saksamaale eksporditavad padjad-tekid moodustasid aktsiaselts Wendre juuni 17,3 miljoni kroonisest käibest peaaegu kolmandiku, veel aasta tagasi oli suurriigi osa kümme korda väiksem.

Aasta lõpuks loodab Wendre teenida pool oma käibest Saksamaa-suunalisest ekspordist, mis hõlmab Austriat, ?veitsi ja nende naaberriike.

Wendrele olulisim klient on Saksamaa suurim, üle 80 kaubamajaga Karstadti müügikett. Juunis saatis Wendre Karstadtile kaupa 3,7 miljoni krooni eest, mis teeb üle viiendiku Wendre käibest.

Wendre kliendid on samuti Karstadtiga samasse kontserni kuuluvad ning meilgi tuntud kataloogikaubamajad Neckermann ja Quelle.

Wendre turundusdirektori Sulev Alajõe sõnade kohaselt on Karstadti kaubamärk saksakeelsetes maades sedavõrd tuntud, et pärast koostöö alustamist selle suurfirmaga möödunud aasta detsembris on Wendre toodangu vastu hakanud huvi tundma Karstadti lähim konkurent Kaufhofi kaubamajakett ning teisedki Saksa, Austria ja ?veitsi firmad.

Koostöö Karstadtiga on teinud Wendre nime tuntuks Saksa teki- ja padjatootjategi hulgas.

Kui Wendre juhatuse esimees Tõnu Laks soovis Frankfurdi tekstiilimessil Saksamaa ühe suurema tekitootjafirma Paradies boksiga tutvuda, palusid sakslased tal kui konkurendil lahkuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing