23 august 2001

Saksamaa teise kvartali SKT kasv 0,6%

Saksamaa teise kvartali majanduskasv oli vaid 0,6 protsenti võrreldes aastatagusega ja nullkasv võrreldes esimese kvartaliga, teatas Saksamaa Statistikaamet. Aastatagusega võrreldud kasvutempo oli madalam vaid 1997. aasta esimeses kvartalis.

Madalamad investeeringud, eriti ehitussektoris, hoidis tagasi Saksamaa majanduslikku ekspansiooni teises kvartalis, samas kui eksport, import ja eratarbimine ei suutnud ümberpöörata mõju.

SKT kasv ei anna ökonomistidele eriti põhjust optimismiks terve aasta majanduskasvu osas ja suurendab survet Euroopa Keskpangale alandamaks intressimäära.

Esimese kvartali majanduskasvu võrreldes mullusega korrigeeriti allapoole 1,4 protsendile võrreldes varasema 1,6 protsendiga.

Dow Jones Newswires poolt küsitletud ökonomistid ootasid Saksamaa SKT nullkasvu esimese kvartaliga võrreldes ja 0,8 protsendilist kasvu võrreldes mullusega.

Üleemailmne majanduskasvu aeglustumine on löönud Saksamaa traditsioonilist kasvumootorit eksporti. Eksport kasvas teises kvartalis võrreldes esimesega vaid vaevumärgatavad 0,1 protsenti, kuid võrreldes aastatagusega on kasv 7,3 protsenti.

Import kasvas võrreldes esimese kvartaliga 1,1 protsenti ja 4,7 protsenti võrreldes aastatagusega. Eratarbimine kasvas teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga 0,9 protsenti ja 1,2 protsenti võrreldes aastatagusega.

Allikas: Dow Jones

Hetkel kuum