Eesti saadab Ukrainasse paar tonni elavhõbedat

24. august 2001, 08:14

Rohkem kui kümneaastase vaheaja järel saadab Eesti Ukrainasse taas töötlemiseks elavhõbedakoorma, sest viimaste aastatega avalikest kohtadest ja ettevõtetest kogutud paari tonni mürgise metalli hävitamiseks siin võimalusi pole, kirjutab Postimees.

Ohtlike jäätmete käitlemisega tegelev AS Masp saab keskkonnaministeeriumilt 356 200 krooni, et kokku koguda ja toimetada veokiga Ukrainasse 765 kilogrammi puhast elavhõbedat ning veel 1500 kilogrammi elavhõbedajäätmeid.

Kümnetesse tünnidesse pakitult saadab firma ümbertöötamiseks viimaste aastate jooksul eri asutustest kampaania korras või ettevõtetest ning päästeametist kogutud elavhõbeda, mida leidub nii vanades kraadiklaasides ja päevavalgustuslampides kui ka purkide sees majades vedelemas.

ASi Masp direktor Armin Meesit ütles Postimehele, et kui nõukogude võimu ajal viidi keskkonnale ohtlikku elavhõbedat Ukrainasse sageli, siis Eesti taasiseseisvumisest alates pole seda tehtud.

Meesit kinnitas, et elavhõbeda vedu ei ole keskkonnale mingil viisil ohtlik, sest laadung on korralikult pakitud. ?Eesti jäätmekäitluses on see kogus nii väike osa, et seda ei saa isegi piisaga meres võrrelda,? rääkis ta. ?Sabotaa?i eest loomulikult pole keegi kaitstud ja kui keegi paar kuuli tünnist läbi laseks, siis muidugi satuks elavhõbedat välja.?

Veel pole täpselt teada, millal veok mürgise metalli koormaga Ukraina poole teele saadetakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing