Riigikogule esitatakse kolm kandidaati

27. august 2001, 00:00

Mõõdukad ja Isamaaliit esitavad Andres Tarandi kandidatuuri täna toimuvas presidendivalimiste esimeses voorus. Tõenäoliselt ei saa Tarand valimiste võitmiseks vajalikku 68 riigikogu liikme toetust. Valijameeste kogus Tarandil võiduvõimalused puuduvad. Arvatakse, et Mõõdukate ja Isamaaliidu koostöö tegelik põhjus on Tarandi presidendiks pürgimise viisakas lõpetamine.

Keskerakond koos ülejäänud opositsiooniga esitab Peeter Kreitzbergi kandidatuuri esimeses voorus. Kreitzberg ei saa kindlasti 68 riigikogu liikme toetust. Opositsioon on leppinud kokku, et valijameeste kogus esitatakse ühiselt Arnold Rüütli kandidatuur. Seetõttu võib homme toimuvas teises voorus Kreitzberg kandideerimisest loobuda.

Peeter Tulviste kandidatuur esitatakse Mõõdukate ja Isamaaliidu poolt homme valimiste teises voorus. Kui Tulvistet asub toetama Keskerakond, siis on reaalne võimalus, et ta valitakse presidendiks. Tulvistel on samas ka head võimalused Toomas Savi kõrval valimiskogus.

Reformierakond on otsustanud, et nemad Toomas Savi kandidatuuri riigikogus üles ei sea. Kuna Mõõdukad ja Isamaaliit teevad parlamendis koostööd, siis jääks Savi toetus riigikogus kõige väiksemaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing