Optimismipuhangust jäi vähe järele

Peeter Koppel 28. august 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel pääsesid eile pärast reedest suurt ?hurraad? domineerima tunduvalt mõõdukamad meeleolud.

Juhtivad indeksid liikusid kauplemise alguses kergelt miinusesse, sest ebakindlus püsib ning turuosalised püsisid ettevaatlikena. Alates maikuust pole ükski üritus turu suunda muuta hästi lõppenud ning ilmselt kardetakse, et ka sellel korral ei ole midagi paremat loota.

Põhjuseid sellisteks hirmudeks pole vaja kaugelt otsida. Esiteks viitas maailma suurima majanduse jätkuvale nõrkusele asjaolu, et juulis kahanes olemasolevate elamute müük USAs 3 protsenti. Teiseks pidid turuosalised osa saama järjekordsetest uudistest, kus räägiti koondamistest. Seekordseks koondajaks ning tehaste sulgejaks oli oma traktorite poolest tuntud Deere & Co. Koondamistega seoses tetas ka personaliotsinguettevõte Manpower, et nende uringute kohaselt planeerivad USA ettevõtted eelmise aastaga võrreldes tunduvalt suuremaid koondamisi. Turgude domineerivaks emotsiooniks oli siiski ettevaatlikkus, sest käesolevalt nädalalt oodatakse tarbijausalduse ning majanduskasvu äitajaid.

Helsingi ja Stockholmi börsidel algas kauplemispäev oprimistlikes toonides, sest turge tiivustasid nii USAs reedel toimunud tõus kui ka kohalikud uudised Sonera osaluse vähenemise kohta Deutsche Telekomis kui ka Ericssoni ja Sony koostöö laabumine. USA aktsiaturgude avanedes said turud siiski negatiivse signaali ning lõpetasid miinuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing