Pro Kapitali ähvardab hundipass

Inno Tähismaa 28. august 2001, 00:00

Eile saatis Soome HEX Grupi kontrolli all olev Tallinna väärtpaberibörs noteerimiskomisjoni liikmetele kümneleheküljelise kokkuvõtte Pro Kapitali tegevuse kohta, mille põhjal on tõenäoline, et noteerimiskomisjon teeb otsuse selle ettevõtte aktsiatega kauplemise lõpetamise kohta.

Kinnitamata andmetel on börsi käsutuses infot, mis oma ulatuses ületab Pro Kapitali kohta seni ajakirjanduses avaldatu. Seni pole börs informatsiooni avalikustanud.

Eile polnud ükski küsitletud Tallinna börsi noteerimiskomisjoni liige veel valmis ütlema, mis otsus Pro Kapitali kohta tehakse.

Börsi juhatuse esimees Gert Tiivas ütles, et ei oska noteerimiskomisjoni otsuse üle spekuleerida. Tema sõnul võtab mahuka ülevaatega tutvumine aega. Ta ütles, et ettevõtte aktsiate noteerimise lõpetamine on võimalik, kui ettevõte on eiranud börsi reglementi.

Tallinna börsi noteerimiskomisjoni esimees, ASi Tallinna Sadam juht Riho Rasmann ütles, et enne materjaliga tutvumist on tal raske seisukohta võtta. Noteerimiskomisjoni liige, konsultatsioonifirma PricewaterhouseCoopers konsultant Mart Habakuk ütles eile õhtul, et sai börsi koostatud kokkuvõtte Pro Kapitali tegevusest kätte, aga ei soovinud seda kommenteerida. Ta ütles, et otsuse teeb noteerimiskomisjon ilma emotsioonideta. Samuti pidas ta vähetõenäoliseks, et noteerimiskomisjoni liikmeid on keegi otsuse tegemisel mõjutanud. ?Kui seda nimekirja vaadata, siis seal on vähemõjutatavaid isikuid,? ütles ta.

Noteerimiskomisjoni liige, Hansapanga investeerimispangandusharu Hansabank Marketsi juht Erkki Raasuke ütles eile, et mingi uudis peaks täna tulema. ?Ma ei taha spekuleerida,? ütles ta vastuseks küsimusele, mis uudis see võiks olla. ?Toimub sisuline arutelu, lahmimist pole olnud,? lisas ta.

Sarnaselt teistega polnud nõus võimalikku otsust kommenteerima noteerimiskomisjoni liige, maaklerfirma ASi Trigon Securities maakler Kristel Kivinurm.

Pro Kapital Grupi endine juhatuse liige Ilona Saari ütles, et kuna ta ei ole noteerimiskomisjoni liige ega ole teadlik materjalidest, mida Pro Kapitali praegune juhatus ja börs on noteerimiskomisjonile esitanud, siis ei saa ta öelda, kas börs annab Pro Kapitalile hundipassi. ?Loodan väga, et noteerimiskomisjoni liikmed on oma otsuses sõltumatud ja lõplik otsus langetatakse kõikide Pro Kapital Grupi aktsionäride huvidest lähtuvalt,? ütles ta.

Saari lisas, et Pro Kapital Grupi poolt börsile saadetud teadete põhjal võib järeldada, et ettevõtte väikeaktsionärid on saanud vastuolulist ja eksitavat informatsiooni, mis on käsiteldav börsi reglemendi rikkumisena. ?Kui suureks eksimuseks börsi noteerimiskomisjon seda peab, näitab nende teisipäevane otsus,? ütles ta.

Varem ajakirjanduses avaldatu põhjal on AS Pro Kapital Grupp korduvalt eksinud börsi reglemendi vastu, esitades puudulikku ja valeinfot. Samuti on Pro Kapital avaldatud info põhjal eiranud väikeaktsionäride huve.

Pro Kapitali tegevust on asunud peale Tallinna börsi uurima veel maksuamet, kes on algatanud ka kriminaalmenetluse. Pro Kapitali tegevusega seonduvat on asunud uurima ka väärtpaberiinspektsioon ja Eesti Pank.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing