Politseinik tappis end purjuspäi

28. august 2001, 08:07

Tartumaal laupäeval teel sõbra juurde ametiautoga avarii teinud ja ennast seejärel maha lasknud politsei juhtivinspektor oli purjus, tuvastas ekspertiis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laupäeval tööl olnud juhtivinspektor Urmas Laansalu (45) verest leiti 1,35 promilli ja uriinist 1,34 promilli alkoholi. See tähendab, et mees jõi alkoholi umbes pool tundi enne endalt elu võtmist.

Ekspertide kinnitusel püsib just pool tundi pärast joomist alkoholi sisaldus veres ja uriinis lühikest aega võrdne. Seejärel hakkab alkoholi hulk veres vähenema ja uriinis suurenema.

?Ekspertiisi selline tulemus oli minu jaoks täiesti ootamatu,? tunnistas Tartu politseiprefekt Raivo Palu. ?Ma vestlesin meestega, kes Laansaluga pool tundi enne avariid prefektuuris rääkisid. Nemad ei täheldanud tema juures mingeid märke joobest. Raske öelda, miks ta otsustas tööpäeval alkoholi pruukida.?

Kolleegide hinnangul võis Laansalu enesetapule viia teadmine, et tema on nimi seoses varasemate avariidega ajakirjandusest läbi käinud. Kolm aastat tagasi kritiseeris endine siseminister Robert Lepikson Eesti Päevalehes toonast justiitsministrit Paul Varulit, kes nõudis Laansalu ametist vabastamist, väites avariid olevat tehtud purjuspäi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing