Soome Eestist ees 19 kohta

ÄP 29. august 2001, 00:00

Majandusspetsialistid pidasid Eesti 22. kohta riikidevahelises konkurentsitabelis välisinvesteeringuid soodustavaks ja üldist Eesti mainet tõstvaks.

Reitingutabeli jaoks korraldatud küsitlus hõlmas 150 suurettevõtet. Lisakriteeriumiks oli välishuvi. Ettevõtete esindajad pidid vastama sajast küsimusest koosnevale ankeedile, kus tuli kuue palli süsteemis hinnata ettevõtluskeskkonda praegu ja tulevikus. Vastustes domineerisid kolmed ja neljad.

Eesti järel järgmine Ida-Euroopa riik oli Ungari, mille leiab vaadeldud 49 riigi koondtabelis 27. kohalt. Liidriks oli kolmandat aastat USA. Teisel kohal oli Singapur ja kolmandale kohale oli aasta-aastalt astme võrra kerkides tõusnud Soome.

Eri tegurite lõikes, mida kokku on 286, hakkas Eesti puhul positiivsena silma suutlikkus muutustega kohaneda, kus Eestil oli Brasiilia ja Hongkongi järel kolmas koht. Võrdluseks on Soome alles 32. kohal, Iirimaa 20. ja Ungari seitsmendal kohal.

Eestlaste ettevõtlusvaimu väljendab 4. koht valmisolekus oma firmat luua ? poolakad on siin alles 38. kohal, naabrid Rootsi ja Soome 13. ja 29. kohal. Ettevõtlikkus eraldi tegurina on Eestile toonud 8. koha ? esimesed on siin Hongkong, Iisrael ning Iirimaa neljas. Pingerea viimaselt kohalt leiab Jaapani ning T?ehhi 42. kohalt.

Raport hindab Eesti investeeringute jaoks atraktiivseks riigiks. Esikohal on Iirimaa ja Singapur, Ungari neljas. Eesti hoiab USA ees 7. kohta. Välisinvesteeringute kaitselt on Eesti Singapuri järel teine, Venemaa aga viimasel kohal.

___________________________________________

Eesti on küps ELi astumiseks 10 aasta pärast

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing