Suhtlustarkvara ohustab viirus

ÄP 30. august 2001, 00:00

20. augustil Kaspersky Labi poolt avastatud viirus on 50 kilobaidi suurune EXE fail, mis maskeerub pildifailiks ja saadab end nakatunud arvutist MSN Messengeri kaudu kõigile nimekirjas olevatele online kasutajatele. Newpic jälgib aktiviseerudes MSN Messengeri saabuvaid uusi teateid ja vastab neile, pakkudes allalaadimiseks iseennast sisaldavat faili. Faili nimeks on PIC1324.EXE.

Nakatumisest annab märku veateade, milles on kirjas: ?Cannot open file. May be corupted. Replace the file with a new one and try again?

Kasutaja, kellele nakatunud arvutist fail saadetakse, saab MSN Messengeri kaudu sealt viiruse käest teate: ?hey, want me to send my new pic? i took it yesterday?.

Programm salvestab ka C:Messenger1324Brain kataloogi faili 1Read Me.txt, milles õpetab, kuidas end eemaldada. Ussviirus midagi muud kahjulikku peale levimise ei tee.

Rohtu selle viiruse vastu leidub juba selle leviku esimestest päevadest. Nii McAfee kui Kaspersky Lab on oma kodulehel teatanud uuendusest viirusetõrje andmebaasis. Lisaks saab hoiuda ka ise käsitsi käivitamast sõbralt saadud sellise nimega faili, nagu viirus saadab. Internetist saadetud EXE failide käivitamisest maksab üldse loobuda, neid pole vaja oma arvutisse isegi mitte salvestada. Kui viirus on arvutis ja viirusetõrjet pole, maksab uurida viirusetõrjujate kodulehekülgi ja sisestada märksõna Newpic. McAfee kodulehel on põhjalik õpetus, mida teha, et nakatunud arvuti pahalasest lõplikult puhastada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing