Maksuameti pressiesindaja astus Isamaaliidust välja

Inno Tähismaa 30. august 2001, 16:09

Maksuameti pressiesindaja Koit Luus esitas avalduse Isamaaliidust välja astumiseks, mis võib olla seotud AS Pro Kapital Grupi tegevuse uurimisega maksuameti poolt.

Luus ütles, et ta sellest väljaastumisest pikalt rääkida ei tahaks, kuna see on tema isiklik otsus suhetes ühiskondlike organisatsioonidega. Ta ütles, et esitas avalduse 23. augustil, täpselt 2 aastat pärast erakonda astumist.

Luus tõi põhjenduseks asjaolu, et tal tekkiks tööga maksuametis huvide konflikt mõne teise asutuse või organisatsiooniga. ?See pole otseselt seotud ühegi asjaga,? vastas Luus küsimusele, kas see oli seotud uurimisega Asis Pro Kapital Grupp. ?See on kompleksselt seotud paljude asjadega.?

?Kui tunnen, et on riske, siis pean vajalikuks ühest loobuda. Antud juhul loobusin Isamaaliidust,? lisas Luus.

Isamaaliidu juhatuse liige Jüri Mõis on teravalt välja astunud nii Pro Kapitali kui selle ettevõtte suurosaniku Ernesto Preatoni kaitseks. Ta on survet avaldanud nii börsile kui väärtpaberiinspektsioonile. Kinnitamata andmetel on Preatoni toetanud kõiki suuremaid erakondi Eestis, mille eest ootab nüüd vastuteeneid. Nn Preatoni küsimuse lahendamist vaadatakse kui Eesti poliitilise küpsuse eksamit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing