?migunide kapriis jätab noorsuusatajad rahata

30. august 2001, 09:12

Kristina ja Katrin ?migun tõrguvad alla kirjutamast sponsorlepingut EMT ja Saku Õlletehasega, sest ?migunide tiim ei taha loovutada osa rahast noortele suusatajatele ja suusaliidule, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lõplikult kinnitamata andmeil annaks sponsorid naiste suusakoondisele ehk peamiselt õdedele ?migunidele 1,2-1,6 miljonit krooni.

Sponsorite, suusaliidu ja suusatajate vahel sõlmitava lepingu kohaselt peaks 10 protsenti sponsorite rahast kuluma noortele suusatajatele, viis protsenti alaliidu tööks ja kaks protsenti integreerumiseks rahvusvahelistesse organisatsioonidesse. Noortele raha eraldamise põhimõte on sel aastal lepingutes esimest korda.

?Meessuusatajatele ja ülejäänud sportlastele on need lepingud sobinud, aga ?migunid ütlesid, et nemad alla ei kirjuta, et neid on eluaeg kooritud,? rääkis Eesti suusaliidu juhatuse liige Aivo Pärn. ?Mina ei leia, et neile oleks liiga tehtud.?

Pärna sõnul on ?migunide sponsorraha suurem kui meeste koondise ja teiste suusatajate oma.

?Sportlane ei ole ilma alaliiduta mitte keegi. Kui ?migunidele meie tingimused ei sobi, siis võiksid nad näiteks Läti suusaliitu astuda,? lausus Pärn. ?Nemad olid omast arust tegijad ja Eesti suusaliit nendeta polnud mitte keegi. Aga nüüd on meil juba meessuusatajast maailmameister.?

?migunide mäned?er Kristjan Thor Vähi ütles, et põhjuseid lepingu alla kirjutamata jätmiseks on palju, kuid täpsemalt neid selgitada ei soovinud. ?Asi tuli liiga kiiresti,? sõnas ta. Samas lisas ta, et ?hmigunide tiimil pole midagi selle vastu, et 17 protsenti rahast tuleks ära anda.

Nii EMT pressiesindaja Kaja Pino kui ka Saku Õlletehase teabekorraldusjuht Urmas Pail kinnitasid, et lepingute allkirjastamata jätmise põhjuseid peab otsima suusaliidu ja ?migunide suhetest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing