Sügisvihmade eest päikesesärasse

31. august 2001, 00:00

Reisibüroo Mainor Meelis direktori Katrin Henno sõnul on eestlased harjunud kolme aasta taguse olukorraga, kus viimase hetke pakkumisena võis 3000 krooni eest saada igati mõnusa päikesereisi. ?Nad tulevad ja küsivad tänagi, kus on nüüd teie 3000kroonised reisid,? tõdeb ta. ?Paraku, mida aasta edasi, seda vähem on soodsaid viimase hetke reise.? Soome, Rootsi reisikorraldajad ei tee enam nii palju reise kui mõni aasta tagasi ja needki üritatakse kindla peale täis müüa, et odavaid kohti jääks võimalikult vähe. Kui reisisoov tuleb spontaanselt ja tingimuseks vaid soojus ja päike, siis on võimalik mingi soodne reis ikka leida. Kui aga soovid aja või sihtpaiga suhtes täpsemad, siis on risk soovitust ilma jääda suurem kui võimalik 500kroonine allahindlus. Seda eriti sügiskuudel, mil mais ja augustis olev viimase hetke reiside kõrghooaeg on möödas.

Turismitöötajate kinnitusel on suvepikendusreisidena eelistatuimad Vahemere maad, kus septembris-oktoobris on nii õhk kui meri veel soojad. Sestap tasub just neisse riikidesse sõita soovijatel sobiva reisi väljavalimisel usin olla.

Wris Toursi turundusjuhi Argo Kasela sõnul on nende klientide seas sügisel võrdselt populaarsed sarnase kliimaga tüüpilised Vahemere kuurortmaad Küpros ja Türgi. Esimene neist võlub kauni mäestiku ja tormaka ööeluga, teine pakub enam võimalusi aktiivseks tegevuseks. Samuti on soodsama hinnatasemega Türgis enam säilinud antiikkultuuri mälestisi. Palju küsitakse ka Egiptust ja Dubaid.

Endiselt populaarsed on eestlaste seas peaaegu legendiks kujunenud Kanaari saared. ?Võib ju nina krimpsutada, et Gran Canaria on nii ebaoriginaalne sihtpunkt, aga kui puuga rahakotti seljas ei ole, siis on see väga hea variant,? kiidab Katrin Henno sealset hinna ja kvaliteedi suhet.

Lisaks tuntumatele saartele, nagu Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, on sel aastal uudisena võimalik Friditsresori vahendusel sõita La Gomerale ja Aurinkomatkade kaudu La Palma saarele. Samuti pakub Friditsresor uut puhkusevõimalust Fuerteventura saare põhjaosas asuvas endises kalurikülas Corralejos, kust saab paadiga sõita ka väikesele Los Lobose saarele. Reisibüroo Baltic Toursi turunduse projektijuhi Kristiina Raidi sõnul on Kanaari saarte uute sihtpunktide valikul mõeldud eelkõige nende peale, kellele meeldib individuaalpuhkus ja kes otsivad rahulikumaid ajaveetmisvõimalusi. Kanaaridel veedetava nädalase puhkuse hind algab 8000 kroonist.

Oktoobrist-novembrist hakkavad reisikorraldajad tegema reise ka Kagu-Aasia riikidesse ? Taisse, Indoneesiasse jne. Kel Bangkokis või Phuketis juba käidud, kuid soov Taisse tagasi minna, sellele pakub Aurinkomatkat uudse sihtpunktina valgete liivarandadega Samui saart ja Fritidsresor maa mandriosas asuvat peaaegu puutumatu loodusega ja troopiliste vihmametsadega ääristatud Khao Laki randa. Nädalase reisi hind nendesse kohtadesse algab Raidi kinnitusel ca 15 000 kroonist.

Enam kui poole kallim on aga Tjäreborgi talvehooaja uudis Mauritius, mis asub India ookeanis Madagaskari saarestikus ja mis sobib neile, kes soovivad veeta romantilise ja rahuliku puhkuse heatasemelises hotellis. Kahenädalase Mauritiuse-reisi eest tuleb välja käia vähemalt 35 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing