Kasiinoomanik ostis hirmkalli merekaatri

31. august 2001, 08:30

Kasiinoketi Olympic Casino omanik Armin Karu soetas mõni nädal tagasi luksusliku merekaatri Princess 56. Asjatundjate hinnangul maksab selline laevuke 6-10 miljonit krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

'See kaatriost pole mingil juhul edevuse rahuldamine või n-ö pildile saamiseks,' on Armin Karu tagasihoidlik. 'Armastan merd ja meresõitu juba aastaid.' Lõbusõidukaater on Eesti laevaregistrisse kantud Mari III nime alla ja selle ahtris lehvib sinimustvalge lipp.

Karu kinnitas SL Õhtulehele, et ostis kaatri mõni nädal tagasi Inglismaalt. Kaptenipaberitega mees tõi aluse ise kodumaale. Koos vahepeatustega kestis mereretk kümme päeva.

Karu sõnul on Eestis sellise seeria kaatreid mitu ja osa neist Karu omast palju uhkemad ja suuremad. Princess 56 tüüpi aluseid on tema sõnul Eestis vähemalt viis. 'Minu paat on suhteliselt väike, mõeldud 150-200miilisteks merereisideks,' rääkis Armin Karu. Tema laevukesse mahub magama kuni kuus inimest.

Kalliks kaatriostuks olevat läinud kõik säästud ja tuli võtta ka laenu. 'See kaater oli eesmärk,' tunnistab Armin Karu. Mari III on Karul juba kolmas alus, tihedamalt on ta enda sõnul meresõiduga tegelnud viimased seitse aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing