Välismaa reisikorraldajatele näidatakse Eestit

Liina Vahemets 03. september 2001, 00:00

?Ainult isiklik kogemus suudab neid veenda, et Eesti vastab kõikidele standarditele,? selgitas Estonian Airi müügidirektor Leela Lilleorg, miks reisikorraldajad Eestisse kutsutakse.

Lilleoru sõnul on varasemate samalaadsete ürituste tulemusel mitmed reisikorraldajad lülitanud Tallinna oma reisikataloogi. Seeläbi on laienenud info levik Eesti kohta ning siia on saabunud rohkem turiste.

Investeeringu kohest tasuvust sarnased üritused siiski ei võimalda, sest oodatud tulemusteni jõudmine võib aega võtta aastaid, ütles Lilleorg.

Kahel eelmisel aastal on seda üritust korraldanud vaid Estonian Air, kuid selleaastane projekt on Lilleoru sõnul positiivseks näiteks ettevõtjate ja riiklike institutsioonide pingutuste ühendamisest ühiste eesmärkide nimel. ?Nii saavutame laiema kõlapinna ja suurema usaldusväärsuse ning kasvab positiivse tulemuse tõenäosus,? ütles ta.

Lilleoru sõnul valiti Eestisse 26. septembril saabuvaid reisi- ja konverentsikorraldajaid põhjalikult ja peamiseks valikukriteeriumiks oli uute potentsiaalsete Eesti tutvustajate leidmine ja nende firmade võtmeisikute ning otsustajate isiklik siiatulek. Selle projekti tähtsaim üritus on workshop, mille käigus pea poolsada Eestisse tulevat reisikorraldajat Soomest, Rootsist, Taanist, Saksamaalt, Suurbritanniast, Hollandist, Belgiast, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Venemaalt viiakse kokku umbes 50 Eesti firmaga alates autorendibüroodest ja kanuumatkade pakkujatest ning lõpetades erinevate hotellide ja söögikohtadega.

Workshop?i ajal on igal Eesti turismi- ja meelelahutusvaldkonnas tegutseval firmal või organisatsioonil võimalik neljasilmavestluse käigus tutvustada külalistele oma tooteid ja teenuseid ning luua otsekontakte.

Workshop?ile järgneval päeval külastavad reisikorraldajad Tallinna majutus-, konverentsi- ning meelelahutuskohti ning tutvuvad Tallinna vaatamisväärsustega. Kolmandal päeval pakutakse külalistele võimalust tutvuda ka Lahemaa loodusega ning Palmse ja Sagadi mõisaga. Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirgi sõnul on reisikorraldajate toomine esimene suuremat laadi ettevõtmine, millele Tallinna linn enda tutvustamiseks õla alla paneb. Lisaks Tallinna ettevõtlusametile, Tallinna linnale ja Estonian Airile toetavad üritust ka Eesti Turismiagentuur, Tallinna Lennujaam ning mitmed turistidega tegelevad ettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing