Börsiülevaade: Tallinna börsil viimase aasta suurim langus

03. september 2001, 15:07

Tallinna börs elas täna üle viimase aasta suurima languse. Aktsiaturu juhtaktsiad läbisid keskmiselt 3%se languse, Pro Kapitali aktsia kukkus aga koguni 29%.

Pro Kapitali aktsia, millega enne börsilt lahkumist on võimalik alates tänasest veel 4 nädalat kaubelda, sulgus 42 kroonil ehk 29% madalamal tasemest, millega temaga viimati ehk 19. juulil kaubeldi.

Arvestades seda, et ettevõte peab börsilt lahkuma, püsis aktsiahind küllalt hästi vee peal.

Likviidsemad ja rahvale suuremat huvi pakkuvamad aktsiaid olid täna samuti tugeva löögi all.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia langes kõigi aegade ja Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia paari kuu madalaima tasemeni ehk siis vastavalt 52 ja 146,75 kroonini.

Kiire languse põhjust on väga raske välja tuua, kuna börsi mõjutada võivatest uudistest domineeris täna vaid suhteliselt positiivne Eesti majanduse teise kvartali majanduskasvu number.

Investeerimispanga Trigon Markets maakler Kaur Elviste ütles Äripäevale, et turu langust juhtis Hansapanga vastu kerkinud suurem konkureeriv müügihuvi.
Kohalikud aktsiast huvitatud investorid on Elviste sõnul juba tugevasti Hansapanga aktsias sees, mistõttu aktsia liikumine sõltub eeskätt kas välishuvist või huvi puudumisest.

Elviste sõnul on välisturud pakkunud viimasel ajal mitmeid negatiivsed signaale.
Näiteks on USA tööstuslik keskmine Dow Jonesi indeks kukkunud läbi psühholoogilise 10 000 punkti taseme ja Euroopa turud on madalamal tasemel kui kevadise languse ajal.

Tallinna börsi tänane langus oli lihtsalt nende sündmuste hiline reageering, tõdes ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing