Infotehnoloogiafirma kolis suveks maale

03. september 2001, 08:54

Tallinna infotehnoloogiafirma R-Süsteemid kolis terveks suveks tööle Nõvale, et pääseda linnakärast ja ühendada töö puhkusega, kirjutab Lääne Elu.

11 töötajaga tarkvarafirma viib kontori suviti kivimajade vahelt metsa ja mere lähedale juba kümnendat aastat.

'Selline võimalus on vaid neil, kes peavad vähe suhtlema, aga pikalt töötama. Suurema osa asju saame ajada telefoni ja interneti teel. Me ei pea kogu aeg linnas kükitama,' selgitas R-Süsteemide juhataja Raivo Rebane.

Suvituskoha valik on firma töötajate sõnul olnud juhuslik, kuigi alati on kippunud meri lähedal olema.

Tallinnaga võrreldes on maal ennast suviti lihtsam füüsiliselt heas vormis hoida, kiitsid programmeerijad. Intervjuu ajalgi tagus enamik töötajad Nõva põhikooli staadionil palli.

Elamiseks üüris firma vallalt korterid ja töötegemiseks koolilt ruumid. Rebase sõnul ongi töö- ja puhkelaagri koha valikul kaks probleemi: elukeskkond ja kuhu kontor rajada.

'Koolidesse on kontorit lihtsam teha,' nentis ta.

Nõva põhikooli direktor Aino Aarniste ütles, et koolirahvast firma ei seganud: 'Lihtsalt suvi läbi oli majas inimesi. Meilt said nad ruumid. Tehnikavahendid ja muu oli neil endil kaasas.'

IT-firmaga käib iseenesestmõistetavalt kaasas hunnik arvuteid ja muid kalleid masinaid. Turvalisuse huvides ööbis Raivo Rebane ise koolimajas ja palus artiklit enne mitte avaldada, kui nad on Tallinna naasnud.

Rebane tunnistas, et suviti kaht kontorit pidada on mõnevõrra kulukas, 'aga vabadus maksab ja mitte just väga palju'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing