Putin võrdles Balti riike kodusõjas Makedooniaga

03. september 2001, 08:48

Venemaa president Vladimir Putin võrdles venekeelse vähemuse olukorda Baltimaades kodusõtta langenud Makedoonia moslemite nõudmistega ning teatas, et on valmis koostööks ?mõistlikult? mõtlevate Balti poliitikutega, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui Makedoonias 20 protsendi suurune moslemite vähemus nõuab sama suurt esindatust riigiorganites, muu hulgas politseis, ja oma keelele ametlikku staatust, ja mõned Euroopa riigid tunnistavad seda õigustatuks, siis miks Baltimaades elavad venelased ei või tõstatada samasuguseid nõudmisi? Mille poolest nemad halvemad on?? ütles eile Soome-visiiti alustanud Putin laupäeval Soome suurimale päevalehele Helsingin Sanomat.

Putini sõnul tuleb probleemide vältimiseks luua vähemuste õiguste tagamiseks üle Euroopa ühtsed normid. ?Kui räägime ühtsest Euroopast, siis peavad olema samad, ühtsed normid. /---/ Baltimaades elavatele venelastele ei soovi me midagi muud kui Euroopas üldiselt heaks kiidetud inimõiguste normidest kinnipidamist.? lausus Putin.

Samas väitis Putin, et vene vähemuse olukord Eestis, Lätis ja Leedus ei tohi takistada riikide vahel suhete arengut. ?See vaid halvendaks nende venekeelsete olukorda, kes elavad Baltimaades,? ütles Putin. ?Me pürgime ühiste jõupingutuste poole selliste Baltimaade mõistlikult mõtlevate poliitikutega, kes soovivad arendada meievahelisi suhteid.?

Putini sõnul on ta väga rahul kohtumiste üle Läti ja Leedu presidentidega. Eesti presidendi Lennart Meriga Putin kohtunud pole. ?Minu meelest kõige halvem oleks kogu aeg üksteisele nõudmisi esitada ning mitte läbi rääkida,? ütles Putin.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing