Reede USA aktsiaturgudel: väike käive, väike tõus, väike aktiivsus

Peeter Koppel 03. september 2001, 10:20

Ühendriikide aktsiaturgudel katkes reedel neli kauplemispäeva kestnud langusseeria ning peamised indeksid suutsid lõpetada plusspoolel.

Nii tõus kui kauplemisaktiivsus jäid siiski väikeseks, sest turuosalised ei soovinud ilmselt enne tööpüha tähistamise tõttu pikka nädalavahetust suuremaid riske võtma hakata.

Väikese käibe juures tõi muidu masendavasse nädalasse optimisminoodi aga Chicago ostujuhtide indeks, mis kerkis augustis 43,5%ni, samas kui juulis oli sama näitaja olnud 38,4 ning analüütikud ootasid 40%. USA tehastele tehtud tellimuste maht kasvas juulis aga 0,1%, samas kui analüütikud olid oodanud 0,5%list langust.

Analüütikute hinnangul olid need näitajad siiski vaid päästikuks kergele korrektsioonile, mis pärast niivõrd rasket nädalat oli vältimatu, sest Nasdaq oli nädalaga kaotanud 6,5 ja Dow peaaegu 5%. Ometigi näitasid indeksite sulgemistasemed seda, et kohe kui turg tugevnema hakkab, ilmub ka müüjaid, sest Dow oli päeva parimatel hetkedel 117 punktiga ja Nasdaq 1,4% plusspoolel.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 9949,75 punktil ehk neljapäevaga võrreldes 0,30% kõrgemal.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus reedel aga 0,77 protsendi võrra kõrgemal 1805,43 punktil.

Kauplemispäeva olulisimaks ettevõtte tasandi uudiseks kujunes kiibitootjatele seadmeid tootva Novellus Systemsi <GR#US.NVLS> teade, et ettevõte suudab küll kolmandas kvartalis 24sendilise kasumiprognoosiga aktsia kohta toime tulla, kuid teatas, et tellimuste maht on vähenemas ning käive satub seetõttu kolmandas kvartalis löögi alla.

Seda peeti aga ilmseks tõestuseks, et tehnoloogiasektoril võivad raskemad ajad jätkuvalt alles ees olla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing