Tallinna börsi liideraktsiad kiires languses

03. september 2001, 12:45

Tallinna börsi liideraktsiad on täna paari esimese kauplemistunni jooksul langenud keskmiselt kolme protsendi võrra.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia oli kella 12:35 Tallinna börsil langenud 2,9%, 147 kroonini. Eesti Telekom <GR#EE.ETL> maksis samal ajal 52 krooni ehk 2,4% vähem kui möödunud reedel.

Investeerimispanga Trigon Markets maakler Kaur Elviste ütles Äripäevale, et suure tõenäosusega on languses süüdi Hansapanga vastu kerkinud suurem konkureeriv müügihuvi. Hansapanga aktsia vastu huvi tundvad kohalikud investorid on aktsias juba tugevalt sees, mistõttu ostuhuvi puudub. Sellest tulenevalt on aktsia liikumine sõltuv eeskätt välishuvist või huvi puudumisest.

Elviste sõnul on välisturud pakkunud viimasel ajal mitmeid negatiivsed signaale.
Näiteks on USA tööstuslik keskmine Dow Jones indeks kukkunud läbi psühholoogilise 10 000 punkti taseme ja Euroopa turud on madalamal tasemel kui kevadise languse ajal.

Samas polnud välisturgude langus enne tänast päeva kohalikule turule eriti ka jõudnud, mainis Elviste.

Elviste sõnul on praeguse languse puhul tegemist rohkem psühholoogilise ja emotsionaalse kukkumisega, kuna ettevõtete fundamentaalnäitajad püsivad tugevad.

Samuti mainis ta, et mingisugust paanikaks ei ole põhjust ja ettevõtete aktsiad on jõudmas tugevate toetustasemete juurde, milleks ta pidas Hansapanga aktsial 145 krooni ja TALSE indeksil 120 punkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing