Eesti Telefonil käsil ümberkorraldus

Merike Ojasson 04. september 2001, 00:00

AS Connecto, mis tegeleb kommunikatsioonivõrkude ehituse ja hooldusega, võttis Eesti Telefonilt üle 160 töötajat.

Firma tegevjuhi Jaanus Paasi sõnul on nende jaoks olnud suurimad muutused selles, et tootmiskesksest firmast on saanud kliendikeskne ettevõte ning nii võrgu opereerimisega tegelev Eesti Telefon kui ka kommunikatsioonisüsteemidega tegelev AS Connecto saavad nüüd mõlemad keskenduda oma põhitegevusele. ?See omakorda on aidanud meil optimeerida kulusid ning tõstnud firma kasumlikkust,? ütles Paas. Sellel aastal on firma planeeritav käive 280 miljonit krooni.

Eraklientide teenindamise ja seadmete müügiga hakkab tegelema Hallo! poodide kett.

?Kõige enam puudutavadki muudatused müügipersonali, see on seotud teenindamise ja seadmemüügi üleandmisega Hallo!-le. Sellega seoses suureneb märgatavalt Eesti Telefoni kliente teenindavate esinduste arv, kuid Eesti Telefoni kulutused nende haldamisel vähenevad. Kokku on töötajate arv vähenenud 80 inimese võrra,? selgitas Eesti Telefoni juhatuse liige Ahto Orav.

Tele2 avalike suhete juht Inga Jagomäe tunnistas, et nende firma poolt vaadates on igati tervitatav, et Eesti Telefon püüab oma positsioonide säilitamiseks leida võimalusi sisemise efektiivsuse suurendamiseks konkurentide tegevust piiramata.

?Paraku ei tunneta Tele2 veel muudatuste ulatuslikkust, meie poole on võimaliku töösooviga pöördunud mõned üksikud potentsiaalsed Eesti Telefonist lahkujad. Tele2 ei ole viimase aasta jooksul ühtegi endist Eesti Telefoni spetsialisti tööle võtnud,? kinnitas Jagomägi.

Orava sõnul keskendub Eesti Telefon rohkem ärivaldkonnapõhisele juhtimisele ja kuigi juhtkonna tasemel olulisi muudatusi ei ole toimunud, on uuendused toimunud kõigis allüksustes. ?Sel aastal on rohkem muudatusi televõrkude ja teleteenuste allüksustes, enamik ümberkorraldusi saab valmis oktoobriks,? lisas Orav.

Lisaks töötajate tööülesannete muutumisele puudutavad ümberkorraldused ka Eesti Telefoni kinnisvara, millest paljuski loobutakse rendipindade kasuks. Veel sel aastal tahab firma loobuda Suur-Karja 1 ja Kreutzwaldi 12 asuvatest majadest.

Ahto Orav kinnitas, et muudatused ei ole seotud Eesti Telekomist tulnud uudistega. Paar nädalat tagasi teatas Telekomi finantsdirektor Krister Björkvist, et Eesti Telefoni investeeringuid vähendatakse 100?200 miljoni krooni võrra.

Möödunud aastal oli Eesti Telefoni ja tema tütarettevõtete konsolideeritud netokäive kokku 2,666 miljardit krooni, millest enamiku andsid kõnetulud ning kuu- ja liitumistasud. Eesti Telefoni grupi äritulud olid 2,69 miljardit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing