Ericsson tõukas Põhjamaade börsid miinusesse

Peeter Koppel 04. september 2001, 13:49

Põhjamaade börsid alustasid tänast kauplemispäeva Hewlett-Packardi ja Compaqiga seotud uudistest tulenevalt liikumisega eilsetest tasemetest kõrgemal. Rõõmu aga kauaks ei jätkunud ning selle süüdlaseks oli Rootsi telekommunikatsiooniseadmete tootja Ericsson.

Nimelt maalis Ericsson Londonis toimunud konverentsil ettevõtte tulevikuväljavaadetest suhteliselt pessimistliku pildi ja teatas, et Sonyga loodud ühisettevõtte kasumlikkus võib alguses olla nigelavõitu. Lisaks tõmbas Ericsson koomale ka oma mobiilsidesüsteemide turu järgmise aasta kasvuprognoosi ning teatas, et ettevõte, mida ollakse niigi juba restruktureerimas, vajab edasisi muudatusi kasumlikkuseni jõudmiseks. Ericssoni juhi Kurt Hellströmi hinnangul ei tea keegi, millal turul olukord paranema hakkab ning turud on muutunud vägagi ebakindlateks.

Lisaks muule ootasid turud indikatsiooni ka üle Atlandi, kus täna taas pärast kolm päeva väldanud nädalavahetust kauplemist alustatakse. Tähelepanu on USA NAPM-indeksil, mis võib anda indikatsiooni sellest, kuhu maailma suurim majandus liikumas on.

Helsingi börsi üldindeks HEX oli kella 13.35 seisuga nõrgenenud 1,11 protsenti ning liikus 6197,73 punktil.

Kell 13.35 oli Nokia aktsia langenud 2,09 protsenti ja liikus Helsingis 16,85 euro tasemel. Nokiale andis Ericssoni suhteliselt pessimistlik avaldus samuti hoobi. Ericssoni positsioon mobiilside infrastruktuuri seadmete alal on tugev ja seetõttu tunnetab ettevõte turgu tõenäoliselt vägagi hästi. Nokia käibest tuleb 30 protsenti samuti mobiilside infrastruktuuri seadmetest ning varem oli selle turu kasvuks ennustatud järgmisel aastal 10 protsenti. Nüüd tõmbas Ericsson aga selle prognoosi 0-5 protsendile.

Sonera aktsia liikus kell 13.35 1,46 protsenti madalamal 4,04 eurol. Languse kutsus esile Sonera välja arvamine Stoxx Nordic 30-indeksist, mistõttu sattus aktsia indeksifondide tegevuse tõttu surve alla.

Stockholmi börsi OMX-indeks oli kella 12.50 seisuga liikunud 2,26 protsendiga miinusesse ning langenud 770,32 punktile.

Ericssoni aktsia oli samaks ajaks liikunud 10,98 protsendiga miinusesse 45,40 Rootsi kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing