Ülo Toomsalu • 4. september 2001 kell 6:29

Pärnu haldusfirmade klientidest on saanud süüta süüdlased

Möödunud reedel keeras Pärnu Soojus kinni soojakraanid majadel, mille arveid vahendab Ülejõe Elamu, sest haldusfirma võlg jõudis juba ligi 1,4 miljoni kroonini, kirjutab Pärnu Postimees.

Juba augusti algusest ei saa sooja vett need majad, mida haldasid Ranna Elamu ja Kesklinna Elamu, põhjuseks ikka needsamad suured soojavõlad, mille tõttu mõlema haldusfirma suhtes on Pärnu Soojuse taotlusel kohus alustanud pankrotimenetlust.

Esialgu peavad kõigi haldusfirmade senised kliendid leppima vaid sooja vee puudusega, kiiresti aga on lähenemas kütteperiood ning kui selleks ajaks jääbki lahendus saabumata, võivad elanikud sellest hoolimata, et enamik neist on oma soojaarved korralikult ära maksnud, kütmata korteris lõdisema jääda.

Ranna Elamu ja Kesklinna Elamu ajutine pankrotihaldur Raul Oberg advokaadibüroost Concordia ütles, et käes on tähtaeg anda oma hinnang haldusfirmade maksejõulisuse kohta, kuid ta on viimse minutini oodanud, et Pärnu Soojus ning haldusfirmade uus omanik ESS Haldus, mis kõik osakud senise omaniku Pärnu linna käest ära ostis, saavutavad võlgade tasumise suhtes kokkuleppe.

Et ka Pärnu Soojuse ostis tänavu ära Wattenfall, siis on vaidlus võlgade üle puhtalt kahe erafirma vaheline asi ning linnavalitsus on suutnud keerulise probleemi eduka müügiga oma õlgadelt minema saada.

Hetkel kuum