Parim ruutmeeter pinda SadaMarket is maksab tuhat krooni

05. september 2001, 08:16

Juunis avatud Tallinna reisisadama lähedal asuv SadaMarket püstitas Tallinna kaubanduspindade turul uue hinnarekordi ? parimate rendipindade ruutmeetri eest küsitakse 1000 krooni kuus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Sellisel hinnal on kolm põhjust. Esiteks ? asukoht, teiseks ? asukoht ja kolmandaks ? asukoht,? ütles ASi SadaMarket haldusdirektor Urmas Heinmaa.

Tema sõnul on taolise hinnapoliitika peamiseks põhjuseks sadamast tulevate turistide vool, sest valdav osa ostuturiste saabub Eestisse just laevadega. ?Rahakotile veelgi lähemale minna enam ei saa ? vesi tuleb vastu,? ütles ta.

Ka turistidel endil on mugavam teha oma ostud sadama lähedusest, siis ei tule neil oma pakke läbi terve linna tassida, lisas Heinmaa.

Kinnisvarafirma Uus Maa analüütiku Ain Kivisaare sõnul on kummaline, et praeguses olukorras sai tipphind tõusta. ?Kaubanduspinda on märgatavalt juurde tekkinud ja see peaks hindu hoopiski stabiliseerima,? rääkis ta. Samas märkis ta, et SadaMarket on ka mingil määral erand, kuna üldine hinnatase on samaks jäänud.

Kaubanduspindade hinnad võivad tema sõnul tarbimisbuumist ning jaekauplejate tihedast konkurentsist tulenevalt siiski ka tõusta.

Heinmaa sõnul ei olnud neil rentnike leidmisega probleeme, ning praeguseks on AS SadaMarket omal jõul suutnud välja rentida 85 protsenti hoonest.

SadaMarketis praegu pakkumises olevate rendipindade hinnad jäävad Heinmaa kinnitusel 180-800 kr/m2 vahele. Konkreetne hind sõltub pinna asukohast ja suurusest. Tallinna seni kõige kallimaks kaubanduspindade piirkonnaks peetud Viru tänaval küündib ruutmeetri hind kuni 700 kroonini kuus.

Detsembri alguses valmib SadaMarketi teine järk, kus muuhulgas hakkavad asuma parkla, kasiino ning toidupood.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing