Arvutivõrku kaitsvad müürid peavad pidama

Kaido Einama 06. september 2001, 00:00

Keskne turvalisuse tagaja firma arvutivõrgus on tulemüür. Selle valikul on esimeses etapis kaks võimalust ? kas valida riistvaraline või tarkvaraline lahendus. See tähendab, et kas võtta eraldi ?kast?, mis teeb tulemüüri tööd ja on sisuliselt arvuti, millel muud funktsiooni polegi või osta tarkvaralitsents tulemüüritarkvarale ning installeerida tulemüür mõnesse võrku ühendatud arvutisse.

Riistvaralisi tulemüüre pakuvad näiteks Cisco ja Nokia. Tarkvaralisi tulemüüre võib leida kodumaise arvutifirma Privador tootenimekirjast ja Check Pointi toodete hulgast. Üks tuntumaid tasuta tulemüüre on Zonelabsi Zonealarm, mille sobib installeerida laua- või sülearvutile isiklikuks tarbeks. Firmadele maksab sama tarkvara alates 700 kroonist.

Riistvaraline tulemüür valitakse vastavalt võrguliiklusele ja ta on tavaliselt ?võtmed kätte? olekus, nõudmata suurt eeltööd ülesseadmisel. Võrguliikluse suurenemisel tuleb lihtsalt lisada veel üks ?kast?, mis osa läbivate andmete analüüsist ja töötlemisest enda peale võtab.

Tarkvaraline tulemüür sisaldab tavaliselt ka VPNi ehk virtuaalset privaatvõrku.

Lisaks tulemüürile võib firmas vaja minna ka sissetungidest teadaandmise süsteemi. Iga tulemüüri poolt tagasi saadetud andmepakett ei pruugi olla sissetung, kuid nende seast ohtlikumate tegevuste väljasõelumiseks on olemas eraldi tooted. Nn IDS tooted (Intrusion Detection Systems) analüüsivad võrguliiklust põhjalikumalt. Levinuim probleem, mida IDS tarkvara ära hoida suudab, on nn. DoS ehk Denial of Service rünnakud (lühikese aja jooksul kunstlikult tekitatud hulk päringuid serverile, mis ülekoormusest peaks töö katkestama).

IDS tarkvara pakuvad Symantec ja Computer Associates. Suurematele firmadele pakub analüüsitarkvara SAS Institute.

Loomulikult ära unusta ka töökohaarvuteid kaitsmast uuendatava antiviirusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing