Kaido Einama • 6. september 2001 kell 14:38

900 000 arvutit osalevad vähivastase ravimi loomisel

USA IT firmade Inteli ja United Devices on koostöös käivitatud vähiuuringute programmi, kus iga PC omanik saab annetada oma arvuti vaba protsessorivõimsust vähivastase ravimi leidmiseks.

Hiljuti ühinesid vähivastase võitluse programmiga ka IT Gruppi kuuluvad Eesti arvutifirmad, tõstes arvutusmahult päeva kohta Eesti maailma riikide seas 47. kohalt 36. kohale. Eesti möödus edetabelis teistest Balti riikidest.

Vähivastase võitlusega ühinemiseks on vaja iga töötaja arvutisse laadida Inteli koduleheküljelt UD Agent nimeline programm. Programmi saab seada nii, et see kasutab arvuti võimsust ainult Screen Saveri töötamise ajal.

Vähiarvutused ei muuda arvutit aeglasemaks, sest taustal töötav tarkvara kasutab arvuti ülejäävat võimsust, mitte seda, mida töö ajal kasutatakse.Arvuti protsessor on keskmises kontoriarvutis aga enamuse ajast alakoormatud.

IT Grupi juht Jaak Ennuste ütles, et neil liideti sellesse programmi 34 arvutit, sealhulgas 2 IT Koolituse arvutiklassi ja kutsus üles ka teisi firmasid osalema vähivastases võitluses oma arvutipargi abiga.

United Devices"i leheküljel on statistika ka maade kaupa. Eesti kohta edetabelis saab jälgida aadressil <#http://members.ud.com/stats/geos/countries/points.htm=http://members.ud.com/stats/geos/countries/points.htm>.

Maailma peale on kokku tööl 900 000 arvutit, andes teadlaste käsutusse enneolematu arvutusvõimsuse. Liituda saab vähivastase võitlusega aadressil <#www.intel.com/cure=http://www.intel.com/cure/>.

Hetkel kuum