Advokaat Sikut pääses aukohtust

06. september 2001, 08:07

Advokatuuri juhatus leidis vandeadvokaat Mart Sikuti võimalikku kutse-eetika rikkumist uurides, et aukohtumenetluse algatamiseks puudub alus, kirjutab Postimees.

?Meie poolt kogutud ja täiendavalt saadud materjalidest ei nähtu, et Sikut oleks käitunud ebaseaduslikult või rikkunud advokaadi eetikat,? ütles advokatuuri kantsler Rein Kiviloo.

Ettepaneku kaaluda Sikuti suhtes aukohtumenetluse algatamist tegi advokatuuri juhatusele justiitsministri ülesandeid täitev siseminister Tarmo Loodus seonduvalt kahtlusega, et 16. juulil Viljandimaal liiklusõnnetuses inimese surmanud Ants Pajumäge esindav Sikut soovitas politseikomissari pojale Andresele anda isa aitamiseks joobe kordus- ekspertiisil oma vereproov.

Kas advokatuuri juhatus peatub siseminister Tarmo Loodusele antavas vastuses ka Sikuti süütust puudutavatel tõenditel, ei osanud Kiviloo eile öelda.

Sikuti personaalküsimust 14. augustil arutanud juhatus lükkas otsustamise edasi, kuna pidas Looduse tõendeid ebapiisavaks ning soovis tutvuda politsei ametkondliku juurdluse materjalidega või Sikutit puudutavate dokumentidega.

Põhjusi oma ametivenna süüdistamiseks ei andnud ka selle nädala algul saadud täiendav materjal ehk koopiad arst Valter Saki seletusest Viljandi prefektile, Pärnu prefektuuri uurimistalituse teatest politseiameti korrakaitseosakonnale ja kahest saatekirjast Ants Pajumäe joobeekspertiisi saatmiseks.

Pärnust politseilt saadud teate kohaselt ei ole toimikus materjale advokaat Sikuti kohta ning mingeid materjale ekspertiisiks esitatud vere võimaliku vahetuse kohta pole uurijatele Viljandi prefektuurist edastatud. Küll aga esitas Sikut 10. augustil orderi Ants Pajumäe esindamiseks kohtueelsel uurimisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing