Kreenholm võib saada lisatööd

06. september 2001, 07:46

Kinnitamata andmetel kaalub tekstiilihiiglase Narva Kreenholmi Rootsi omanik tõsiselt sealse tootmise osalist ülekandmist Narva vabrikutesse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kreenholmi Valduse peadirektor Meelis Virkebau kinnitas, et Rootsi kiiresti kasvavad palgad sunnivad sealt tootmist välja viima.

?Rootsis vähendatakse tootmist ja töötajate arvu umbes saja võrra juba järgmisest kevadest, kuid see ei ole meiega seotud,? lisas Virkebau.

?Ümberkorraldusi pole näha enne 2003. aastat, Rootsi pool vähendab küll seal tootmist ketrus- ja kudumisvabrikutes, kuid see ei tähenda, et see automaatselt Narva üle kandub,? rääkis Virkebau.

Meil on Maailmapangaga laenuleping konkreetse äriplaani alusel 26 miljoni euro peale, kuni aastani 2003 ei saa me millegi muuga tegelda, ütles Virkebau. ?Praegu on kõik tingimused väga toored alles,? märkis Virkebau. ?Täpsemad asjaolud oleksid selged ehk järgmise aasta keskel.?

Virkebau sõnul jääb viimistlus edasi Rootsi, küsimus on, kust ostetakse materjali.

?Osalise tootmise sulgemise korral Rootsis võime sealt seadmeid ostes oma masinaparki välja vahetada,? ütles Virkebau.

?Juhul, kui tuuakse osa kudumistööstusest ja ketrusest üle, siis võiks selle mõju kokku olla sada uut töökohta,? oli Virkebau tagasihoidlik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing