Leedulased soovinuks Klaipeda laevatehast endale jätta

06. september 2001, 14:32

Leedu juhtiva laevaremonditehase Vakaru Laivu Remontas enamusaktsiate Balti Laevaremonditehasele (BLRT) müümise puhul Klaipedas pressikonverentsi andnud BLRT juhid tõdesid, et tundsid leedulaste soovi oma laevatehast mitte välismaisetele omanikele müüa.

'Samas oleme oleme me lubanud säilitada viie aasta jooksul 1400 töökohta ja investeerida tehasesse 20 miljonit dollarit,' ütles BLRT kontserni juhatuse esimees Fjodor Berman, kelle sõnutsi huvitusid tehasest ka lätlased.

BLRT osales Vakaru Laivu Remontase erastamisel pakkumisega juba 1998. aastal, jäi siis aga konkursil kolmandaks. 'Meie pakutud investeeringute summa oli juba siis 20 miljonit dollarit,' sõnas Berman. 'See on sama palju kui praegugi konkurssi võites pakkusime.'

Bermani sõnul võis BLRT eeliseks viimaste aastate majandusnäitajatele lisaks olla ka see, et laevade remontimise kõrval tegeletakse muude aladega ja kavatsetakse nendega ka Leedus tegelema hakata.

Klaipedas asuva tehase territooriumil on vabu tootmispindu, kus BLRT kavatseb käivitada metallkonstruktsioonide jms tootmise. 'Nii võime me töötajate arvu isegi suurendada,' ütles Berman.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing