Nezavissimaja Gazeta: Gazprom on krahhi äärel

06. september 2001, 11:24

Vene gaasikompanii Gazprom on krahhi äärel, kirjutab Nezavissimaja Gazeta () viitega kompanii juhatuse esimehe asetäitjale Sergei Dubininile.

Ajalehe kätte sattunud dokumendi järgi on olukord gaasimonopolis sarnane vene finantssüsteemi kokkuvarisemisele 1998. a. 17. augustil. Kompanii eelarve ei suuda iseseisvalt hakkama saada krediidipüramiidiga ja krahhi vältimiseks on ainus võimalus võtta uusi laene.

Gazpromi peafinantsist tunnistab, et eelmise aasta tulemuste järgi on krediite juurde meelitatud 10,7% 4,3%-lise rentaabluse juures. Ilma uute laenudeta tekiks Gazpromi kassas hiiglaslik auk, mis on võrdne kolmandiku kompanii eelarvega.

Gazpromi audiitorfirma PricewaterhouseCoopersi ühes aruandes on märgitud, et finantssüstid kompaniisse üldsummas peaaegu 72 mld rubla 'ei genereeri olulisi tulusid'.

Dubinin ei kaota samas lootust raskest olukorrast välja tulla. Ta teeb kompanii juhtkonnale ettepaneku loobuda uutest laenudest, minna üle pikaajalistele laenudele, vähendada jooksvaid kulusid ja saada selgus mitteprofiilsete äriharude osas.

<#NG=http://www.ng.ru/events/2001-09-06/1_dubinin.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing