PM: omakasu takistab olulise seaduse vastuvõtmist

06. september 2001, 08:33

Praegu riigikogu menetluses oleva kogumispensionide seaduse ümber murravad rahvaesindajad piike juba pea pool aastat. Esialgu küll erilise eduta, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Küllap mõistavad ka rahvaesindajad, sest kes siis veel kui mitte nemad peaksid teadma, milliseks kujuneb tulevikus maksumaksjate ja ülalpeetavate suhtarv, kuidas elavad nende riikide kodanikud, kelle sekka Eesti pürib, ja mis on tegelikult väärt praegune 1500-kroonine vanaduspension.

Ainult, et oma särk on ihule nii ligidal. Kogumispensionide seaduse vastuvõtmine tähendab muu hulgas ka eripensionide maksustamist. Riigikogu endistele liikmetele tähendaks see igakuiselt umbes 4000kroonist sissetuleku vähenemist. Aga kes siis ikka tahaks vabatahtlikult oma sissetulekust suure tüki ära anda? Ja joon eripensionide maksustamise pooldajate ja vastaste vahel ei jookse sugugi opositsiooni ja koalitsiooni pidi - raha ei tunne siingi piire.

Seepärast on mõistetav, et peaminister Mart Laari peas mõlguvad mõtted siduda seaduse vastuvõtmine usaldushääletusega valitsusele. Ainult nii oleks võimalik ulpivad ja kõhklevad koalitsioonihääled kokku korjata. Eesti uuemas poliitilises ajaloos oleks tegemist kahtlemata pretsedendiga, aga õigustatud pretsedendiga - tegemist on riigile olulise seadusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing