Rakke vald kaebas valitsuse haldusreformi pärast kohtusse

06. september 2001, 08:56

Augusti lõpul esitas Rakke vald Jõhvi halduskohtusse kaebuse vabariigi valitsuse ja maavanema ebaseadusliku tegevuse vastu, kuna vallale ei teatatud seoses haldusreformiga toimuvast piiride muutmise kavast Lääne-Virumaal õigeaegselt, kirjutab Maaleht.

Eesti territooriumi haldusjaotuse seaduse järgi algatab valla piiride muutmise valitsus, samas pidid maavanemad juba 25. juuniks tegema vastava ettepaneku valla või linna volikogule, lisades ettepanekule põhjendatud seletuskirja ning valla või linna kaardi koos kavandatava piiri kirjeldusega.

Rakke vallale aga ei teatatud õigeaegselt midagi. Ettepanek liita Rakke vald Väike-Maarja ja Avanduse vallaga kokku saadeti Rakkesse alles kuu aega hiljem, 25. juuliks, lisaks polnud ettepanekule lisatud kohustuslikku kaardimaterjali.

?Kui maavanem küsib meie arvamust valdade liitumise kohta, siis me ei saagi midagi arvata, kuna meile pole esitatud vastavat dokumentatsiooni,? ütles Rakke vallavolikogu esimees Andrus Blok.

Rakke vald on esitanud kohtusse kaebuse ka vabariigi valitsuse korralduse ?Haldusterritoriaalse korralduse muutmise algatamine valdade ja linnade osas? õigusvastasuse kindlakstegemiseks ning tühistamiseks.

Seda Riigi Teataja Lisas avaldatud dokumenti peab Rakke rahvas puudulikuks, kuna sealses seletuskirjas pole Rakke valla liitmist Väike-Maarja ja Avanduse külge valitsuse seletuskirjas piisavalt põhjendatud.

?See seletuskiri on sellisel tasemel nagu viienda klassi lapse kirjand,? ütles Andrus Blok. ?See pole konkreetne põhjendus liitumiseks, kui seletuskirjas kirjutatakse, et siin ja seal on järved ja mäed ja et bussid liiguvad ka siia- ja sinnapoole.?

Varem pole ükski vallavalitsus valitsust haldusreformi pärast kohtusse kaevanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing