Tartu ajaloolise rongijaama tulevik selgusetu

06. september 2001, 08:33

Rongiliiklus on pärast avalikkuse ja valitsuse pool aastat kestnud vägikaikavedu osaliselt taastatud, kuid Tartu depoo on suletud ning 1869. aastal valminud jaamahoone tulevikku ei tea keegi, kirjutab Tartu Postimees.

Veel aasta tagasi väitis Tartu vaksali omanikfirma ASi Eesti Raudtee kommunikatsioonidirektor Andrus Kuusmann, et nad ei näe jaamahoone seisukorras tõsist probleemi. ?Midagi jaamahoones kokku ei kuku ja selle uksi me kinni ei pane,? väitis ta toona. (TPM, 6.11.2000)

Esmaspäeval seoses Eesti Raudtee juhtkonna vahetusega vallandatud Kuusmann ütles enne lahkumist, et ei oska Tartu jaamahoone tuleviku kohta midagi öelda. ?Ma ei ole selle teemaga üldse tegelenud,? sõnas ta.

Tartu abilinnapea Aksel Kivi kinnitas, et Eesti Raudtee ei ole vahepealse aasta jooksul jaamahoone saatuse otsustamiseks samme astunud. ?Ei ole tulnud ettepanekut asja arutada,? ütles Kivi.

?Mina näen probleemi ennekõike omaniku initsiatiivi puudumises, kuigi ehitus-planeerimisseadus näeb talle ette terve rea kohustusi. Kui neid ei täideta, siis ei saa omanik olla,? sõnas Kivi.

Tartu depoo saatus seevastu on kindel. Edelaraudtee kinnisvaratalituse juhataja Tõnu Lohvart ütles, et kevadel uksed sulgenud Tartu depoo ei hakka tööle ka tulevikus, vähemalt Edelaraudtee egiidi all mitte.

?Seda ei ole otstarbekas avada,? kinnitas Lohvart ning lisas, et vedureid ja veeremeid remonditakse Tallinnas septembri alguses tööd alustanud Edelaraudtee tütarettevõttes AS Ühinenud Depood.

Edelaraudtee kavatseb Tartu depoo ning selle sisseseade konserveerida. ?Kui leiame rentniku, siis anname hooned rendile. Tartu depoo vastu on huvi tundnud mitmed raudtee ja raudtee hooldusega seotud firmad,? ütles Lohvart.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing