Lauri Laubre firmalt nõutakse 5,5 miljonit krooni

Peep Sooman 07. september 2001, 00:00

Suure tõenäosusega koos meelelahutusärimees Peeter Rebasega järgmise aasta Eurovisiooni lauluvõistlust korraldama hakkava Lauri Laubre firma Fix Com on riigile 6. septembri seisuga võlgu koos viivistega veidi üle 3 miljoni krooni, põhivõlg moodustab sellest 2,4 miljonit krooni. Lisaks on Laubre kontrollitavad firmad võlgu ka suurürituste korraldamise ajast mitmetele koostööpartneritele.

ASi Delfi reklaamijuht Maret Samel ütles, et Laubre firmade maksetähtaeg Delfile oli 5. juuli, kokku enam kui 30 000 krooni suurust arvet pole senini tasutud. Lisaks on Sameli sõnul firmade esindaja Meigo Pruudel ähvardanud Delfit raha mitte kätte saamisega, kui võlgadest kirjutatakse.

Ettevõtete korraldatud massiürituste turundus- ja marketingijuht Meigo Pruudel tunnistas, et firmadel on võlgu. ?On häid, keskmisi ja kehvemaid projekte ? see suvi ei ole olnud parim, sest väga palju on olnud üritusi, sealhulgas n-ö madala piletihinnaga üritusi, ja see on tulemustele mõju avaldanud. Kuid oleme alati oma arved tasunud,? lausus Pruudel.

Pruudeli sõnul pole ta Delfit raha saamata jätmisega ähvardanud. ?Oleme vestelnud maksegraafikust, mis esimeses variandis ei sobinud Delfi esindajale, kuid kindlasti saab see tasutud,? lisas ta.

Eesti Autorite Ühingu (EAÜ) tegevdirektor Kalev Rattus ütles, et kokku nõuab ühing Laubre firmadelt Tina Turneri ja Eros Ramazotti kontsertide ja Firenighti festivali eest autoritasusid 2,5 miljonit krooni. ?Nad on kõigile võlgu, kas te olete kunagi kuulnud, et Laubre maksab kellelegi arveid,? sõnas Rattus. ?Kõige naljakam on asja juures see, et see nn ärimees Laubre tahab korraldada Eurovisiooni lauluvõistlust,? rääkis Rattus.

?Ega me tuult väljal ei taha püüda, aga meil on leping ja me peame tegema kõik, et seda raha kätte saada,? ütles Rattus firmade kohtusse kaebamise kohta. Samas hindas ta raha kätte saamise võimalusi Laubre firmadelt nullilähedasteks.

?Neil on huvitav firmade võrgustik, piletileviga tegelev firma Telspec kuulub kellelegi Annika Eesmaale, aga Piletilevi kaubamärk on registreeritud Laubre nimele,? ütles Rattus. Piletilevifirma Telspec on ka Laubre korraldatud Firenighti festivali korraldusfirma Tremonia Productions omanik.

Maksuameti pressiesindaja Koit Luus ütles, et maksukorralduse seaduse järgi võib amet võlgu kommenteerida vaid võlgniku loal, mida tänasel päeval pole.

Lauri Laubre sõnul on maksuametiga võlgnevuste suuruse teemal vaidlus käimas.

?Mis puudutab Turneri kontserti, siis polnud EAÜ-l tol momendil volitusi tasude nõudmiseks, Ramazotti kontserdi autoritasud on aruannetega välja arvutatud ja see raha on meil olemas, Firenighti kõikide esinejate esindamiseks EAÜ-l volitusi pole, seetõttu tahame neile maksta proportsionaalselt,? kinnitas Laubre. ?Me ei ürita ära kaduda, vastupidi, tahame kontserte edasi korraldada,? lisas muusikaärimees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing