USA aktsiaturgude ängistus jätkub

Peeter Koppel 07. september 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel algas eilne päev juba traditsiooniliselt negatiivsetes toonides.

Peamine tähelepanu oli suunatud mikrokiipide tootjale Intelile, kes pidi pärast turgude sulgumist andma ülevaate sellest, kuidas ettevõttel on käesoleva kuuga lõppevas kvartalis läinud ning milliseks kujunevad majandustulemused.

Turuosaliste ootused selle suhtes, mida Intel öelda kavatseb, ei olnud just kõige kõrgemal. Investeerimispank Merril-Lynch kärpis Inteli käibeprognoosi 6,5 mld dollarilt 6,3 mld dollarini, tuues põhjuseks oodatust nigelamalt alanud kooliaasta ning AMD poolt lähtuva hinnakonkurentsi teravuse. Igatahes pole Intelil hästi läinud ? analüütikud ootavad ettevõtte kolmanda kvartali kasumiks 10 senti aktsia kohta. Seda on vähe arvestades seda, et eelmisel aastal oli Intel sama perioodiga suutnud teenida 41 senti aktsia kohta.

Kauplemispäeva alguses ei suutnud turge langusest päästa ka uudis, et maailma suurimat tarkvaratootjat Microsoft ei kavatseta tükeldama hakata ning ettevõtte korrale kutsumiseks teisi teid.

Helsingi börsil jätkus ka eile börsi juhtaktsia Nokia suhtes nüüd juba nädalaid kestnud agressiivne müügisurve.

Müügisurve sai veelgi lisa ametliku kauplemise lõppedes, kui kunagine maailma suurim mobiiltelefonide tootja ja nüüd teisel kohal olev Motorola teatas, et ettevõtte kvartali käive ja kasum jäävad ootsutele alla ning ettevõtte on nõrga turu olukorra tõttu sunnitud vähendama ka töötajaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing