Laenu taotlemisel ole järjekindel

Urmas Mardi 10. september 2001, 00:00

  • Esimene etapp. Esimese juhatuse koosoleku ajal peaks kindlaks määrama isiku, kes koondab enda kätte kõik ettepanekud ja teeb korrektuuri enim nõutud tööde vajalikkusest vastavalt pingereale. Tuleb määrata uus koosoleku aeg, kus viibivad samad isikud kui esimesel koosolekul.

Teisel koosolekul tuleb läbi arutada need prioriteedid, mis koondtabelis kõige tähtsamad näisid ning kinnitama üldkoosoleku kokkukutsumise päevakorra ja teate koosoleku toimumise aja kohta.

  • Teine etapp. Algab üldkoosolekust, registreeritakse kohale tulnud, hea oleks, kui registreeritakse ka sõnasoovijate nimekiri, et vältida kõrvalekaldeid teemadest. Valitakse ka koosoleku juhataja ja protokollija.

Päevakorda tuleb kindlasti võtta punkt juhatusele üldkoosoleku poolt järelmaksu ja ehitajatega eelläbirääkimisteks volituste andmise kohta. Pärast koosolekut määrab juhatus uue juhatuse koosoleku.

  • Kolmas etapp. Kokkuvõte üldkoosolekul toimunust, kindlasti peab arvestama sotsiaalseid küsimusi, sest iga laen tuleb tagasi maksta ja see võib suurenda korteriomanike maksukoormust.

Juhatus määrab tööülesanded ? kes läheb panka järelmaksu tingimusi uurima, kes Eesti Korteriühistute Liitu (EKÜL) konsultatsioonile, kes astub läbirääkimistesse ehitajaga jne. Aluseks võetakse üldkoosolekul kinnitatud tööde teostamise tabel.

Lepitakse kokku ka uue juhatuse koosoleku asjus, loomulikult löövad kaasa kõik spetsialistid, kes eelnevalt töörühma kuulusid.

  • Neljas etapp. Juhatuse koosolek, arutatakse läbi kõik erinevate töögruppide poolt tehtu. Valitakse välja parimad pakkumised. Silmas tuleb pidada ennekõike finantsanalüüsi, kuidas oleks võimalik piiratud vahenditega kõige otstarbekamalt ringi käia.

  • Viies etapp. Tutvustatakse juhatusele viimaseid konkreetseid pakkumisi, mis esitatakse üldkoosolekule. Siin peaksid juba terad sõkaldest eraldatud olema.

Lepitakse kokku üldkoosoleku toimumise aeg ja koht, vastavad teated pannakse välja trepikodadesse. Oluline on koosoleku päevakord, sest üldkoosolekul võib päevakorda lisada uusi punkte üksnes siis, kui osalevad või on esindatud kõik liikmed. Alljärgnevalt näide päevakorrast (soovituslik):

Tõsiseltvõetav võimalus saada ühistu remondivajadusteks laenu tekkis alles käesoleva aasta alguses, kui tõime turule toote, mille puhul ei nõuta korteriühistult korterite pantimist ega elanike käendusi. Meie arusaamise järgi seisis peamine põhjus, miks korteriühistud pangast laenu ei saanud, just pandi seadmise nõudes.

Enam pole nõutav minimaalselt 75% ühistu liikmete poolthääl. Piisab, kui laenuvõtmine leiab 50%+1 heakskiidu. Erandiks on vaid need juhtumid, kui korteriühistu on põhikirjas sätestanud otsuse vastuvõtmiseks kõrgema poolthäälte nõude.

Samuti ei pea ühistu finantsandmed olema auditeeritud, selle asemel vaadatakse raha liikumisi kontol. Teiste pankade klientidelt soovitakse panga kinnitusega kontoväljavõtet viimase kuue kuu kohta. Teiste pankade klientidelt soovitakse panga kinnitusega kontoväljavõtet viimase 6 kuu kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing