Omavalitsused ja riik fikseerisid põhilised erimeelsused

10. september 2001, 15:47

Täna jätkusid riigi ja omavalitsuste vahelised eelarve läbirääkimised, mille käigus fikseeriti põhilised omavahelised eriarvamused, teatas regionaalministri büroo.

Läbirääkimiste riigipoolne juht regionaalminister Toivo Asmer sõnas, et täna pandi paberile kaks põhilist küsimust, mida tuleb valitsusega arutada.

'Esiteks ei nõustunud omavalitsuste esindajad 3%-lise kulude vähendamisega ning teiseks taotlevad nad juurde 120 miljonit krooni kohalike omavalitsuste eelarvetesse, mis peaks minema teede korrashoiuks. Täna fikseeritud eriarvamused edastan rahandusministrile, kes toob need homme koos 2002 riigieelarvega valitsuskabineti ette,' lisas Toivo Asmer.

Riigi ja omavalitsuste vaheliste läbirääkimiste teemaks on riigieelarvest planeeritavad toetused, omavalitsuste prognoositavad maksulaekumised ja kavandatavad muudatused kohalike omavalitsusüksuste ülesannetes ning tulubaasi formeerimisel.

Järgmine läbirääkimiste voor on planeeritud 24.septembriks. Siis on plaanis ka allkirjastada 2002 aasta eelarve läbirääkimiste lõpp-protokoll.

Sellel aastal algasid läbirääkimised tavapärasest hiljem, et ministeeriumid saaksid oma seisukohad 2002. aasta eelarve prioriteetide osas eelnevalt sisuliselt ette valmistada ning omavalitsusliitudele edastada. Läbirääkimiste hilisem algus on osaliselt tingitud sellest, et järgmise aasta riigieelarve esialgsed kontrollnumbrid selgusid juuni keskel, peale mida oli võimalik juba konkreetsemaid numbreid arutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing