Pensionireform eripensionide maksustamise tõttu ohus

10. september 2001, 08:03

Täna keskpäeval koguneva koalitsiooninõukogu peamiseks mureks on pensionireformi käivitav kogumispensionide seadus, mille kinnitamise seab taas ohtu mitme riigikogu liikme vastuseis oma tulevase pensioni maksustamisele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eelnõu läbiminek ei ole kindel, sest eripensionide maksustamine on osade riigikogu liikmete jaoks probleem. Probleeme tekitab see nii opositsioonis kui koalitsioonis,? ütles rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson.

Tema sõnul tuleb piinlik teema koalitsiooninõukogus jutuks võtta. Saamaks üliolulisele seadusele vajalikke poolthääli, on mõned poliitikud valmis minema usaldushääletusele ehk siduma eelnõu vastuvõtmise valitsuse püsimisega. Isamaaliitu kuuluva Jürgensoni hinnangul ei hakka valitsus tõenäoliselt nii vägevat sammu astuma.

Üheks lahenduseks oleks eripensionide küsimuse seadusest väljalülitamine, märkis ta. ?Isamaaliit on esitanud eraldi eelnõu, millega meie pensionid lähevad maksu alla. Võimalik on selle eelnõu raames küsimus lõpuni vaielda,? ütles Jürgenson.

Samas tuleb Jürgensoni juhitud rahanduskomisjoni otsuse järgi panna eelnõu homme koos pensionide maksustamise sätetega lõpphääletusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing