Savisaar ei välista suurte viinavabrikute seotust Pärnu tragöödiaga

10. september 2001, 13:47

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar teatas pressiteates, et ei välista suurte viinavabrikute seotust Pärnu metanoolitragöödiaga.

Savisaare hinnangul ei piisa Pärnu politseiprefektuurist, et välja selgitada, kust see puupiiritus tuli ja kus seda on valmistatud. 'Ega meil puupiiritust iga nurga taga ka ei toodeta. Ma ei välista, et puupiirituse valmistamine on seotud suurte viinavabrikutega,' nentis Keskerakonna esimees.

Kella 13ks oli Pärnus puupiirituse mürgitusse surnud 22 ja haiglasravil 33 inimest.

Savisaare hinnangul on valitsus ja siseministeerium oma reageeringutes Pärnus toimunule hiljaks jäänud. 'Miks pole alustatud üleriigilist politseioperatsiooni salaalkoholi konfiskeerimiseks ka mujal? See, et seni on mürgist puupiiritust limonaadipudelites avastatud ainult Pärnumaal, ei tähenda, et mujal neid ei ole,' lausus Savisaar. 'Miks pole alustatud ohvrite omaste ja sugulaste tuvastamist ega võetud kontakte nendega? Miks hilines spetsiaalse psühholoogide töörühma moodustamine? Miks piirdutakse vaid faktide konstateerimisega ega tehta selgitustööd vajadusest pöörduda kohe arstide poole? Eriti vähe on sellist selgitustööd tehtud vene keeles.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing